• Свеж
7pcs AMEL10-5SAZ AC/DC Моќност Модули

7pcs AMEL10-5SAZ AC/DC Моќност Модули

DEN 513.60
Достапно е за нарачката

Стока

AC-DC КОНВЕРТОР 10 W, 90 ~ 3 AMEL10-АЗ серија дизајн ниво пренапонска заштита е овластен да IEC 61000-4-5 пренапони линија до Линија на 1 KV.Сепак поголема заштита може да биде подобрена со додавање на заштитни уреди за да ingress circuitry.На пример, со додавање на МОВ (Метал Оксид Varistor) уред пример S14 K320 E2 на N / L текст линии 2 KV пренапонска заштита или поголема, може да се постигне.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата