• Свеж
Spyderco Тасман Сол 2 Лесни Преклопен Нож со 2.91 H-1 Ултра-Отпорни на Корозија Челик Сечилото и Жолта FRN Рачка - SpyderEdge - C106SYL2

Spyderco Тасман Сол 2 Лесни Преклопен Нож со 2.91 H-1 Ултра-Отпорни на Корозија Челик Сечилото и Жолта FRN Рачка

DEN 2471.76
Достапно е за нарачката

Стока

Супериорен Квалитет - Spyderco.FRN Рачка - Тоа е тешко, Ултра-Лесен жолта или црна fiberglass-засилен најлон (FRN), се одликува со подобрена Ергономија, не се лизга Bi-Directional Текстурирање на моделот, како и серија на навој нерѓосувачки челик подлога.Лесен-за-Користење Заклучување - дршката е исто така дом на витко назад заклучување механизам со кој заклучува сечилото безбедно на отворена за време на употреба.Вистински џеб центар, на Тасман Сол 2 поставува нов стандард во маринер.Разноврсна - Тоа е на располагање со или Plain Edge или целосно serrated Spyder Edge сечење на работ, на радикално криви hawkbill сечилото на Тасман 2 буквално.Издржливи - Овој динамичен генерира екстремни сечење моќ, особено на влакнести е тешко да се намали материјали, како пребивање, линија, webbing, и јаже.На Тасман Сол 2. Spydercos втората генерација на Тасман Сол 2 е моќен фузија на hawkbill сечилото профил, ултра-корозија-отпорни H-1 сечилото челик, и подобрена, горивото-украсениот се справи со дизајн.Резултатот е неверојатно способен џеб-големина на алатка за сечење кој е идеален за секој кој работи во или низ вода.Достапни или со Plain Edge или целосно serrated Spyder Edge сечење на работ, на радикално криви hawkbill сечилото на Тасман 2 буквално го "собира" материјалот ја сече, цртање во конкавна работ како животни ноктот.Овој динамичен генерира екстремни сечење моќ, особено на влакнести, е тешко да се намали материјали, како пребивање, линија, webbing, и јаже.На Тасман Сол 2s високи перформанси сечилото е сместен во подобрена се справи со дизајн врз основа на Spydercos најдобро продаван Delica 4. Вбризгување на пластични од тешки, ултра-лесен жолта или црна fiberglass-засилен најлон (FRN), се одликува со подобрена ергономија, не се лизга Bi-Directional Текстурирање шема, s сечење алатки.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата