• Свеж
CyberPower OL1500RTXL2UN Smart App Онлајн UPS Систем, 1500VA/1350W, 8 Места, 2U Рек/Кула + Пре-Инсталиран SNMP Картичка

CyberPower OL1500RTXL2UN Smart App Онлајн UPS Систем, 1500VA/1350W, 8 Места, 2U Рек/Кула + Пре-Инсталиран SNMP

DEN 2180.88
Достапно е за нарачката

Стока

1500 VA/1350 W Двојно Конверзија Онлајн Батеријата Копија уреди за непрекинато Напојување (UPS) Систем; дизајниран за заштита на критични сервери, складирање апарати, мрежни уреди и телекомуникациски инсталации со изолирани моќ заштита; фабрички инсталирана RMCARD205 овозможува далечинско управување и конфигурација. 8 МЕСТА : 8 NEMA 5-15 R батеријата бекап и пренапони заштитени места; ИЗБОР ИЗЛЕЗ : 100, 110, 115, 120, 125 V - 50/60 Hz; ТЕКСТ : 120 VAC, 15 A, NEMA 5-15 P влезен приклучок со 10 нога кабелот.EBM ОПЦИЈА : До десет факултативна BP36 V60 ART2 U Продолжен Батеријата Модули може да бидат додадени за проширена runtimes; ПРОШИРУВАЊЕ МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН LCD ПАНЕЛ : Прикажува ПРОЗОРЦИ статуси и приспособливи оперативни прилагодувања до 10 метри.БРЗО ПОЛНЕЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА : им Овозможува на ПРОЗОРЦИ батерии за да се вратите во полн капацитет побрзо со користење вграден полнач; Враќа полнење од 0-90% во рок од 4 часа без оглед на бројот на EBMs. 3-годишна ГАРАНЦИЈА, ВКЛУЧУВАЈЌИ БАТЕРИИ; $400,000 Поврзана Опрема Гаранција и БЕСПЛАТЕН Power Panel Бизнис Издание Софтвер за Управување (Download).На Cyber Power OL1500 RTXL2 UN е рек/кула ПРОЗОРЦИ со двојно конверзија топологија која како рбет.Тоа обезбедува синусен облик излез за критични апликации и опрема кои бараат лесна моќ корекција.Продолжениот Батеријата Модул (EBM) проширува траење и Брзо Полнење Технологијата ја обновува целосна резервната моќност за побрзо.Овој модел доаѓа со можност да биде продолжен LCD control panel, Паметни Батеријата за Управување со полнење технологија, и енергија-заштеда на Green Power ПРОЗОРЦИ™ ЕКО Режим.На OL1500 RTXL2 UN нуди генератор компатибилност и обезбедува чиста НАИЗМЕНИЧНА струја со нула времето на префрлување.Фабрички инсталирана РМ картичка овозможува далечинско управување и конфигурација на ПРОЗОРЦИ преку стандарден веб прелистувач, интерфејс од командна линија (CLI), или мрежа за управување со систем (NMS).Нејзините синусен облик излез држи осетлива опрема работа преку спречување на непотребните исклучувања дека може да се случи со симулирани синусен облик излез.Со $400,000 живот поврзан опрема гаранција и три-годишна гаранција, можете да им верувате Cyber Power заложбата за висок квалитет.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата