• Свеж
Nanoskin Ултра Линија Кристал се МИЈАТ SiO2 Утврдените Hydrophobic Шампон (Сооднос на Разредување: 200:1~400:1) [УЛ-CWH7040], 55 Литри

Nanoskin Ултра Линија Кристал се МИЈАТ SiO2 Утврдените Hydrophobic Шампон (Сооднос на Разредување: 200:1~400:1)

DEN 591.12
Достапно е за нарачката

Стока

Измијте & грб во еден едноставен чекор.Создава дебел, се припивам пена, која може да поминат за да се остави hydrophobic заврши.Причини валкана вода & контаминација да се мушка далеку од третирани површини.Остава зад себе неверојатна масна, стакло како заштита.Nanoskin УЛТРА ЛИНИЈА, КРИСТАЛНО МИЕЊЕ додава hydrophobic заштита на вашиот неделен одржување миење.Има hydrophobic заштита на вашето возило поттикнува вода-на товар на нечистотија и загадувањето да оди далеку, наместо стап.Третирани површини остане во потрага почиста за подолго време и поради нечистотијата не обврзници како лесно, чистење на автомобил е многу полесно!Со неутрален p H, висок подмачкување формула, КРИСТАЛНО МИЈАТ е дизајниран да работи на своја или за зајакнување на постојните восок, пломби или керамички слој слоеви.Тоа е безбедно за сите површини како што се боја, венчиња, стакло и пластика и тоа ќе додадете инстант заштита на овие површини, или зголемете никаква заштита веќе се применуваат.Едноставно миење на автомобил на ист начин и со какви било други авто шампон, исплакнете го и застане назад да му се восхитуваат на резултатите.Забелешка : За силно загадена автомобили, КРИСТАЛНО МИЕЊЕ треба да се применуваат по главната миење процес.DILUTIONS : Миење на рацете 200 : 1 - 400 : 1 Притисок Пена Топ 10 : 1 ЗИМЗЕЛЕНИ Шампон Пиштол 200 : 1 НАСОКИ : За Миење на рацете & ЗИМЗЕЛЕНИ Шампон Пиштол - 1. Микс 0. 6 Мл. (15-20ml) на КРИСТАЛ се МИЈАТ по галон на вода во кофа. 2. Исплакнете ја површината со вода за да се рамна далеку лабава нечистотија. 3. Измијте целиот автомобил со миење мит во директно движење.Започнете со покривот, и се работи на suds надолу за да хауба, трупот и страни. 4. Исплакнете со чиста вода. 5. Сува со соодветен сушење крпа.Забелешка : не се мијат во директна сонцето, нека не се производ се исуши за време на апликацијата.За Притисок Пена Топ - 1. Истурете 3 Мл. (90-100ml) на КРИСТАЛ се МИЈАТ во стандарден пена топ шише и се меша со вода. 2. Исплакнете ја површината со вода за да се рамна далеку лабава нечистотија. 3. Спреј врз површината, се мијат со миење мит во директно движење.Започнете со покривот, и се работи на suds надолу за да хауба, трупот и страни. 4. Исплакнете со чиста вода. 5. Сува со соодветен сушење крпа.Забелешка : не се мијат во директна сонцето, нека не се производ се исуши за време на апликацијата.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата