• Свеж
Приватност Прозорец Филм УВ Блокирање -Проѕирен Статични Држат Третман Матирано Прозорец Налепница Декоративни Стаклена Врата Налепници Нема Остатоци, Топлина К?

Приватност Прозорец Филм УВ Блокирање -Проѕирен Статични Држат Третман Матирано Прозорец Налепница Декоративни

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

Нека Мека Светла и Блокови 96% Од Штетните Ув Зраци.Два Вида на Privacy одредено Ниво.Чиста Матирано Прозорец Филм : ★★★★ Бела Матирано Прозорец Филм : ★★★★★. 《СЈАЈОТ КОНТРОЛА Мерка, обележете ги и исечете го филмот; Влажни прозорецот, повеќе вода повеќе подобро; Кора исклучување поддршка филм; Притисне на вишокот вода и меурчиња со scraper или тешко картичка; Сува исклучите вашиот прозорец со партал. (Осигурајте се дека работ на некоја заштитна фолија стаклена површина имаат 1cm јаз. )ако тоа е тешко да се откине заштитна фолија, можете да се обидете со лента од двете страни со селотејп, а потоа излупете off. Во 99% Анти-УВ, намалување на времето на користење на клима уред.Пренослив и повторна употреба и заштита на вашиот прозорец стакло, никаква трага лево.Privacy одредено ниво : 90% : Наместо на завеса за декорација на вашиот дом и да се обезбеди приватност.Прозорецот филм може да се заштити топла сончева светлина и ладен воздух во лето и зима, но сепак нека сончева светлина во, обезбедување на повеќе удобен живот за вас.wanruida стакло филмот е совршен начин за вашиот прозорец за приватност, и уште ви овозможува доволно светлина преку.Она што може да го овој прозорец филм направи за вас?. Во 99% Анти-УВ, намалување на времето на користење на клима уред.Пренослив и повторна употреба и заштита на вашиот прозорец стакло, никаква трага лево.Privacy одредено ниво : 90% : Наместо на завеса за декорација на вашиот дом и да се обезбеди приватност.Прозорецот филм може да се заштити топла сончева светлина и ладен воздух во лето и зима, но сепак нека сончева светлина во, обезбедување на повеќе удобен живот за вас.Answer : ___________________________ Note : .Прозорецот филм работи само на рамни, чисти и мазни површини.Тоа не ќе се држи добро на пластика, прекината, или нерамни површини.Не ви препорачуваме инсталирањето на приватност прозорец филм на двојно-панелот прозорец што ќе бидат изложени на сонце подолго време.Q1 : Зошто има толку многу меурчиња?.А1 : Премногу помалку вода.Ве молиме да го урнат и спреј многу вода, потоа се применува прозорец филм повторно.Q2 : Зошто работ на прозорецот филм виткање нагоре?.А2 : На работ на филмот е премногу блиску до прозорецот.Pls остави мала празнина(околу 1 cm )да го притиснете копчето од вода, така што прозорец филм може да се држи добро.Q3 : Зошто филмот не може да се држи добро, и да падне?.A3 : не Се отстранети транспарентна подлога филм.Ве молиме не заборавајте да го отстраните некоја заштитна фолија или не ќе се држат.Ако имате отстранети заштитен страна, може да се применува на погрешната страна.Ве молиме да аплицирате мазната страна на прозорецот.Q4 : Како да се отстрани и чување на прозорецот филм кога тоа не е потребно?.A4 : ве Молиме кора исклучите филм од аголот и чувајте го во ролна, може да се повторна употреба на повеќе пати само се наводени тоа повторно.П5 : Како да брзо да отстраните инсталирани прозорец филм?.А5 : ве Молам, тргни го во агол и спреј многу вода, тогаш тоа може да биде лесно да се отстрани.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата