• Свеж
Рачни Мини Дигитални LCD Дигитален Електромагнетна Радијација Детектор на EMF Метар Dosimeter Тестер

Рачни Мини Дигитални LCD Дигитален Електромагнетна Радијација Детектор на EMF Метар Dosimeter Тестер

DEN 2268.00
Достапно е за нарачката

Стока

[Мини & Преносни] Ова Електромагнетно Поле Зрачење Детектор е Мини преносни и има Дигитални LCD екран кој може да прикажува три и пол цифри.Рачни е многу лесен за употреба. [Повеќенаменски Мерење] Овој EMF Детектор Dosimeter Тестер Контра може да се користи за да се измери зрачење износ на компјутери и мобилни телефони, како и електромагнетно зрачење, мерење на апарати за домаќинство, како што се ТВ, вентилатор, светилка, клима уред, аларм, фрижидер, копир, факс.Машина, ТВ.Исто така, може да се тестира на зрачење на наизменични струја. [CE Стандард]Електричното поле и Магнетното Поле на Зрачење Фреквентен Опсег : 50 Hz-2000 MHz,многу осетлива. [Точни и безбедност за користење]Преносни и стабилна.Погоден за повеќето мерење на ефектите од зрачење производи, презентации, и личното разбирање на зрачење. [Квалитетна услуга]Ние обезбедуваме квалитет врати услугата, ако не сте задоволни со производот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме со по-продажбата на заштита.Карактеристики : Материјал : Plastic Color : Black Screen : LCDFrequency Опсег : 50 Hz-2000 MHz Reacting Време : 0.4 SVoltage : 9 VBattery Модел : 6 F22 9 V(Батерија, НЕ се вклучени) Големина : 132 MMx69 MMx29 MM/5.20 x 2.72 x1.14 Inch Weight : 157 GPackage вклучува : 1 x Електромагнетна Радијација Detector How да се открие : Вклучете го уредот.Во близина на објектот полека додека контактирајте со тоа.На поблиско растојание, толку е посилно моќта на електромагнетна радијација е.Ве потсетам : не блиску до објектот со висок напон.Промена на аголот во текот на откривање додека не се добие максимална податоци.Кога објектот е исклучување, читањето ќе бидат вратени 0 освен ако не постојат други електромагнетни зрачења disturbings.За батеријата Кога го читање на уредот е премногу ниска или не аларм тоа значи ниска моќност, ве молиме промени батеријата.Ве молиме отстранете ја батеријата кога ќе завршите со користење на тоа.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата