• Свеж
Holographic Помине Сјајот во Прав Помине Уметност Материјали Сирена Сјајот Снегулки 3D Помине Уметност Пигмент Сјајна Хексагонални Помине Sequins DIY Украси Прашина Блеска з

Holographic Помине Сјајот во Прав Помине Уметност Материјали Сирена Сјајот Снегулки 3D Помине Уметност Пигмент

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

КОЛИЧИНА : Ноктите сјајот снегулки има 8 различни бои, а секоја боја доаѓа со мала пластична кутија заштита од одлевање надвор.доволно сјај во прав може да се задоволат потребите на вашиот DIY помине уметност.HIGHT КВАЛИТЕТ : Сирена помине sequins се направени од високо квалитетни материјали, кои безбедно да се носат на кожата.исто така може да се користи со коса гел или сјајот буквар за да се задржи вашата сјаат остане подолго, лесно да се отстрани со вода.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Погоден за професионалци или почетници.ноктите сјајот sequins совршен за природни и вештачки нокти.и може да се комбинира со сите УВ гел лак, НАТОПИ во прав, и сите нокти во прав.ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : Шарени нокти сјајот во прав е многу погодна за 3 D помине уметност, рамни помине уметност, уметности & занаети, Божиќ украси, лице, тело, нокти, мобилен телефон случај, покана картичка, ноктот итн.ГАРАНЦИЈА : Било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа, и 100% пари гаранција за враќање на, ако предмети се оштетени или со сериозна квалитет проблем.Опис Holographic Помине Сјајот Поставите Прав Помине Уметност Пигмент DIY Шушка Помине Уметност Украси Прашина Сјајот Нерегуларни Sequins Нокти Додатоци.Спецификација Предмет Тип : Помине Уметност Блеска Материјал : Пластични Пакет Содржина : 8 Кутии Нокти, Сјај Снегулки Карактеристики Сосема нов во мало пакување и добар квалитет.Лесно отстранување, промена на моделот на било време.Погоден за професионална употреба или домашна употреба и ноктите салон.Погодна да се применуваат на УВ гел ноктите / акрилни нокти / природни нокти / итн.Погоден за сценски перформанси, ноќта, дипломирањето партија, фенси се облекуваат за партијата и така натаму.Како да се Направи Sequin Нокти : Удар и чисти ноктите како нормален нокти процес 1. Изберете го вашиот лак боја. 2. Изберете боја на вашите sequin.Тие треба да одат заедно, контраст, треба да биде добро. 3. Се применува база на грб.Вие треба да ги заштити вашите нокти. 4. Се применуваат два тенки палта на вашата избрана лак. 5. Притиснете го sequins на вашите нокти. 6. Ако sequins се мали, само истури ги вашите нокти. 7. Како алтернатива, за да чекаат за вашиот лак за да се исуши.Потоа користете помине лепак да се држиме за sequins. 8. Се применува горниот слој за да се спречи sequins од испаѓање.Шминка И Убавина Настава : 1. Се применуваат Течни Сенки или други сјајот буквар или лосион за вашите очи. 2. Употреба на Eyelash лепак лепило да се држиме на снегулки на вашиот eyelid како eyeliner. 3. Посипете врз вашата коса, плетенки за лето базен страни.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата