• Свеж
uxcell 12x58mm Пластични Проширување Цевка Завртки Колона Рамка Fixings Сива 10pcs

uxcell 12x58mm Пластични Проширување Цевка Завртки Колона Рамка Fixings Сива 10pcs

DEN 131.76
Достапно е за нарачката

Стока

Димензии - Должина : 58mm / 2.28"; Род Кол. : 12mm / 0.47"; Одговара за Завртка Кол.(Прибл.) : 10мм / 0.39"; Пакет Содржина : 10pcs(+/-2%) x Пластични Проширување Цевки(Завртки не се вклучени).Материјал - Направени од пластика, горивото , флексибилни, добра цврстина, отпорност, не е лесно да се скрши, висок коефициент на експанзија.Дизајн - Добра еластичност и висока напнатост.На испакнатиот раб може да се спречи ширењето завртка да навлезат длабоко дел од дупка поради над-длабоко одлуки.Предност - Добар anchoring сила, големи енкориџ опсег, може да се користи за да се поправи загради, парапети, полици, рамки, кабинети, огледало рамки, грбот и капа рамки, skirting одбори, завеса водич железнички, и дома декорација итн.Апликацијата Може да биде најчесто се применува цврсти тула, бетон, aerated бетон, високо-дупка тули, гипс картон, песок тули и други ѕид материјали.Опис : 1. Материјал : Направени од пластика, горивото, флексибилни, добра цврстина, отпорност, не е лесно да се скрши, висок коефициент на експанзија.2. Дизајн : Добра еластичност и висока напнатост.На испакнатиот раб може да се спречи ширењето завртка да навлезат длабоко дел од дупка поради над-длабоко одлуки.3. Предност : Добро anchoring сила, големи енкориџ опсег, може да се користи за да се поправи загради, парапети, полици, рамки, кабинети, огледало рамки, грбот и капа рамки, skirting одбори, завеса водич железнички, и дома декорација итн.4. Примена : Може да биде најчесто се применува цврсти тула, бетон, aerated бетон, високо-дупка тули, гипс картон, песок тули и други ѕид материјали.Како да го Користите : 1. Направи дупка во ѕидот прво.И длабочината и дијаметар на дупката треба да одговараат на големината на проширување цевка.2. Чекан на гром во ѕидот.3. Усогласување на монтажа дупка со проширувањето цевка.4. Вметнете ја завртката и завртка насока на стрелките на часовникот.Спецификација : Материјал : Plastic Color : Gray Total Должина : 58mm / 2.28"Прачка Кол. : 12mm / 0.47"Фит за Завртка Кол.(Прибл.) : 10мм / 0.39"Пакет Содржина : 10pcs(+/-2%) x Пластични Проширување Цевки(Завртки не се вклучени).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата