• Свеж
LCD Екран на Допир, Компатибилен со HTC Google Nexus 9 8.9 Таблет (Црна) Дисплеј Собранието Стакло Замена + Алатки

LCD Екран на Допир, Компатибилен со HTC Google Nexus 9 8.9 Таблет (Црна) Дисплеј Собранието Стакло Замена +

DEN 1164.00
Достапно е за нарачката

Стока

Се Компатибилни со "HTC Google Nexus 9 Wifi Верзија",ве Молиме да ја потврдите вашата верзија пред да купува.Сите екрани поминале низ серија строги тестови пред превозот надвор и се добро спакувани.Несоодветна инсталација може да предизвика невидливи штета на екраните, како вертикална зелени линии, на работ, духот на сликата, па ние препорачуваме да се тоа поправи со професионална техничар.Алатки и две 3 M лепливи ленти се вклучени, не инструкции, не сме многу настава видеа на You Tube, можете да ги проверите.Ве молиме да ни испратите слика ако најдете некоја пакет оштетени.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Објектот Specs Size : 228.25×153.68×7.95 mm Резолуција : 2048×1536 pixels Color : Black Packaging : 1 x LCD+tools A неколку совети за intallation1. Кога ќе го примите екран, ве молиме да проверите дали тоа е во добра состојба.Ако објектот е оштетен при пристигнувањето, ве молиме да ги споделите со нас преку испраќање ни порака.2. Ве молиме внимателно да ги отстраните вашите разбиена екранот и да се поврзете на нов екран на плоча, а потоа вклучете го вашиот таблет и да види дали се работи пред инсталацијата.Косата посува ќе ви помогне да ги отстраните вашите разбиена екран.3. Кабелот на екранот е многу кревка, не виткајте тешко.4. Таму сме многу настава видео записи на интернет, ќе може да види некои видеа за да дознаете како да се поправи или да најде професионална техничар за да им помогне со вас.Како да го заштитите вашиот таблет screen1. Не го ставајте вашиот таблет заедно со клучеви, монети или други metalworks, бидејќи овие работи може да го изгребат вашето таблета екран.2. Користете екран заштитник за заштита на вашиот екран.3. Чувајте ги вашите таблета далеку од Магнетни материјали, бидејќи магнетни материјали може да предизвика мртвите допир, ако ги стави заедно за долго време.4. Не користите низок квалитет на трети лица адаптер за полнач за да ја наполните вашата таблета, исто така, ќе го оштети вашиот екран.5. Не го стави блиску до вас, кога ќе спиење, бидејќи вашиот безгрижно погоди може да ја намали на подот и екранот може доби скршени.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата