• Свеж
CaseBuy Тастатура Покритие за Леново Јога 5i 7i 9i 2-во-1 14 Лаптоп, Леново Flex 5 5i 14, IdeaPad Тенок 5i 7 14, Idepad S540 14 инчен, ThinkBook 14 G2 G3 Генералот & ThinkBook 14s G2 ITL, Нане

CaseBuy Тастатура Покритие за Леново Јога 5i 7i 9i 2-во-1 14 Лаптоп, Леново Flex 5 5i 14, IdeaPad Тенок 5i 7

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

【!!!Споредете ги Вашите изглед на тастатура со СЛИКА 2 за да се потврди ако може да се вклопуваат】 Совршено се вклопуваат за Леново Flex 5 14" 2-во-1 Лаптоп, Lenovo Yoga 5i 9i 2-во-1 14", Lenovo Yoga 7 7i 14" Лаптоп 7-14 ITL5, Леново Idepad S540 14 инчен, idea Pad 5 14, Lenovo Idea Pad Flex 5 5i 14", Lenovo Idea Pad Тенок 5i 7 14" Лаптоп, Леново Think Book 14s Јога 14" Лаптоп(Не за Леново Flex на 14 2-во-1 14 Инчен Лаптоп, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 GD8 DV3 X).Ве молиме проверете со вашиот лаптоп модел се избегне купување на погрешно!!!. 【ИЗВЕСТУВАЊЕ】Има 2 верзии за Леново Flex 5 14 инчи.Ве молиме бидете сигурни дека на врвот на копчињата' print натпревар вашата тастатура.Капакот само се вклопува во 2020 Најновите Леново Flex 5 14" 2-во-1 Лаптоп и Lenovo Idepad S540 14 инчи. 【ВИСОК КВАЛИТЕТ со СИЛИКОНСКА МАТЕРИЈАЛ】Новиот Flex 5 14 кожата е направен од Еко-Пријателски силиконски материјал.Совршено се вклопуваат за секое од копчињата со сите околу заштита.Најновите дизајн со секое копче поединечно моделирани на својата единствена боја.Секое копче е отпечатен на јасно силикони за долготраен професионален изглед. 【АНТИ-ИСТУРИ & ПРАШИНА-ДОКАЗ】Водоотпорен и dustproof, еколошки заштитни и идеален за отпор против вашата тастатура против секојдневниот spills (кафе/пиво/млеко), прашина (crumbs/прав), течни, домашно милениче pees или на друг инцидент. 【ПЕРАТ & ОБНОВЛИВИ】Леново Flex 5 14 силиконска маска може да се перат со сапуница вода и да ја направат како чисто како нова.Само ставете ја на тастатурата кога се суви доволно.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата