• Свеж
NETGEAR Кабелски Модем CM400 - Компатибилен со сите Кабелски Оператори, вклучувајќи Xfinity од страна на Comcast, Спектар, Кокс | За Кабел Планови До 100 Mbps | DOCSIS 3.0, Црна, 8x4 Кабелски

NETGEAR Кабелски Модем CM400 - Компатибилен со сите Кабелски Оператори, вклучувајќи Xfinity од страна на Comcast,

DEN 1656.00
Достапно е за нарачката

Стока

КОМПАТИБИЛНИ СО СИТЕ ПОГОЛЕМИ КАБЕЛСКА ИНТЕРНЕТ УСЛУГИ, Вклучувајќи сертификација од страна Xfinity од страна на Comcast, КОКС, и Спектарот.НЕ се компатибилни со Verizon, AT&T, Century Link, DSL услуги, Direc TV, САД и било комплет говорна услуга.ЗАЧУВАЈ МЕСЕЧНА КИРИЈА ТАКСИ : Модел CM400 го заменува вашиот кабелски модем заштеда до $168/год во опрема за изнајмување такси.ИЗГРАДЕН ЗА БРЗИНА : Најдобри за кабелски услуги планови до 100 Mbps брзина.РАБОТИ СО БИЛО Wi Fi РУТЕР : Поврзувајте било Wi Fi рутер за овој модем е ethernet порта за поддршка на сите безжични уреди.ETHERNET КОНЕКЦИИТЕ : 1 Gigabit Ethernet порта се поврзува на вашиот компјутер или посебни Wi Fi рутер.МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА : Конструиран со 8x4 канал сврзување и DOCSIS 3.0. Опис на производот На NETGEAR CM400 Голема Брзина Кабелски Модем обезбедува поврзување на високо-брзински Интернет кабел, до 340 Mbps.Тоа е Кабел Лаборатории заверена и со DOCSIS 3.0 е 8 X побрзо од 2.0. Тоа е компатибилен со U. S. кабелска Интернет провајдери, како Cablevision, Кокс, Time Warner Cable, XFINITY и повеќе.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата