• Свеж
SRJTEK за ipad про 10.5 A1701 A1709 Екран на Допир за Замена на Комплет,(Не LCD, НЕМА Инструкции) Допир Digitizer,Стакло Поправка Делови,Вклучуваат Калено Стакло (Бела)

SRJTEK за ipad про 10.5 A1701 A1709 Екран на Допир за Замена на Комплет,(Не LCD, НЕМА Инструкции) Допир Digitizer,Стакло

DEN 1152.00
Достапно е за нарачката

Стока

★Компатибилни-Само за ipad про 10.5,(модел : A1701 A1709).Ве молиме бидете сигурни дека правилно да се идентификуваат вашиот модел пред да го купите.Погрешен модел може да го оштетат вашиот таблет. ★Строга Контрола на Квалитетот-Сите производи имаат положено за строго КК двојно проверени и 100% во добра состојба пред пратката.Бидете сигурни дека нема почеток/нема мртви област/ не dot пиксели или линија на екранот .Ние одбие било недостаток,обезбеди+ квалитет на производите само. ★Вредност за Пари-Висок квалитет замена на екранот и бесплатна поправка tools.Ви заштедува време и пари на други купувања.Нашите екрани се спакувани во силна кутии,избегне оштетување за време на превозот. ★Забелешка-Не вклучува инсталација вежби,ве Молам, Инсталирајте под стручно водство.Не се препорачуваат за Инсталација, без било какви искуства.Ако ви треба помош, ве молиме контактирајте со нас преку порака.Ние секогаш сме подготвени да ви помогнеме. ★По продажбаНие обезбедуваме 6 Месеци Бесплатна Замена за не-човечки штети.Ве молиме e-mail на нашите услуги тим Ако ви треба повеќе помош за било каков проблем, Ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме квалитетна услуга. "SRJTEK"мобилен телефон поправка делови компанија посветена на квалитет на производот и услуги на клиентите.Вашиот 100% задоволство е наша најдобра мотивација.За ipad про 10.5" A1701 A1709 Замена Екран сте професионален repairer?Екран замена бара професионални вештини,секоја несоодветна инсталација може да предизвика екранот да не работи.Ние ви препорачуваме да го замени со нов екран во професионална поправка центар,тоа ќе ве направи сигурни дека за зачувување на телефонот и вашите пари!Екранот штета за време на инсталацијата не е во рамките на нашата по-продажба на услуги.На ЕКРАНОТ ДЕТАЛИ : Боја : Црна/Бела Големина : 10.5 инчен Она што Ќе Добиете : x 1 допир digitizer x 1 buc екран заштитник x 1 сет за поправка алатки за полнење ГЛАСАЧКО место : Поправка алатки поставите не собере сите таблета модели По-продажба на услуги!!!Ние обезбедуваме 6 Месеци Бесплатна Замена за не-човечки штети.Ве молиме e-mail на нашите услуги тим Ако ви треба повеќе помош за било каков проблем, Ние ќе се потрудиме да ви обезбедиме квалитетна услуга.Топло Совети : ?Екран замена е многу кревка производот,да се биде многу внимателен и нежен кога отворањето на пакетот или да го инсталирате.Бидете внимателни да не да го притиснете копчето на екранот на работ и четири агли.тоа е лесно да се скрши. ?Не над-наведнуваат LCD кабел.Над 90 степени ќе предизвика црн екран. ?Ве молиме ажурирајте го вашиот телефон исклучете пред инсталацијата. ?Постојат различни големини и должина завртки кога ќе го замени вашиот LCD собрание,ве молиме забелешка завртка и ги стави на вистинското место.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата