• Свеж
NED 09NFTR204F 4 x 5/8-11 (NFTR-2) Глоба Ронки Рамен Турбо Rim Купот на Тркала

NED 09NFTR204F 4 x 5/8-11 (NFTR-2) Глоба Ронки Рамен Турбо Rim Купот на Тркала

DEN 1997.28
Достапно е за нарачката

Стока

Купот на воланот.Сите природен камен.Сегмент висина - .196 инч.Дијамант ножеви содржат индустриски одделение дијамант вградени во сегменти или прирабници на нивните сечење на работ.Како нож се користи, абразивни квалитети на материјалот се сече (како што се бетон) носи по сегмент.Дијамант кристали или се мелени или нека изгубат како метална матрица добива носи далеку, изложување на нови дијаманти за да се продолжи со сечење.Абразивни квалитет на материјалот се сече е голем фактор во изборот на точниот ножот за работа.Потешко, помалку абразивни материјали како што се излечи конкретни бараат ножот со помеки метал се меша за да се обезбеди соодветна ерозија на сегмент носи нови дијамант на површината на оптимална стапка.Мека, абразивни материјали, како што се зелените бетон и асфалт имаат тенденција да носат надолу сегменти побрзо.Затоа, сегменти со потешко, повеќе носат-отпорни, метал се меша во сегментот, обезбеди подолг сечилото животот и целокупната подобри перформанси.Сегменти доаѓаат во различни височини.Вкупниот сегмент висина не е толку важно како дијамант длабочина – дел од сегментот кој содржи дијаманти.Дијамант длабочина во комбинација со дијамант концентрација и квалитетот го одредува севкупната изведба вредност на ножот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата