• Свеж
Шминка Сунѓерот Blender Убавина Фондацијата Меша Сунѓерот, Беспрекорна за Течен, Крем и Прав, Црна боја на Шминка Сунѓери...

Шминка Сунѓерот Blender Убавина Фондацијата Меша Сунѓерот, Беспрекорна за Течен, Крем и Прав, Црна боја на Шминка

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

Шминка сунѓери за сите видови на козметика, фондацијата ББ крем, прав, concealer, изолација, течни, итн.Направени од не-латекс материјал, меко чувство, и жив убавина сунѓер, лесно да се разликуваат.Убавина шминка blender сунѓерот ви дава совршен шминка апликација, да се избегне губење на козметика.Влажни и суви употреба, спојувајќи сунѓерот врти поголем кога се навлажни, dab тоа рамномерно да се формираат прекрасни шминка.Карактеристики НЕ-ЛАТЕКС МАТЕРИЈАЛ. 5 PCS/ПАК, Најчесто се користи за различни видови на козметика.Шарени шминка blender сунѓери може да ви донесе среќен расположение.Dual-употреба на располагање, Влажно или Суво.Голем повеќенаменски апликатори избор од аматери да аргументи.Edge-помалку дизајн за максимална и лесна покриеност.Користете го посочи крајот да влезе во тешко да се постигне места, како што се околу очите, устата и носот.Круг база за основање и руменило на поголеми површини.СУВА го КОРИСТИТЕ Достапни за апликација на прав, blusher, нагласи, засенчување, итн.Се применуваат еднакво на сунѓерот површината.Допрете за да се создаде природни шминка изглед.ВЛАЖНИ КОРИСТЕТЕ Влажни за примена на млечно или крем производи, основа, ББ, крем, лосион, concealer.Користете хартиена крпа да се притисне на вишокот вода се додека не капките вода падне пред примена.Нежно комбинација за намалување на непотребни отпад.Како да се исчисти Потиснат сунѓерот малку и нанесете мала количина на бебе шампон (професионално чистење или сапун, исто така, работи) на обоени површини.Нежно масажа и притиснете на сунѓер да се формира меурчиња.Чувајте ги исплакнете и стискаш брзо се додека не дамки & suds.Нежно се отстрани вишокот на влага со чиста крпа или хартиена крпа, конечно воздух-сува.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата