• Свеж
ШАРЛОТ ЦЕВКА 1 1/4 x 3/4 SCH 40 ЦРВЕНО ЧЕРУПКА MPTXFPT ПРИТИСОК ( 1 Единица Парче )

ШАРЛОТ ЦЕВКА 1 1/4 x 3/4 SCH 40 ЦРВЕНО ЧЕРУПКА MPTXFPT ПРИТИСОК ( 1 Единица Парче )

DEN 1468.80
Достапно е за нарачката

Стока

Бела фасонски делови кои се користат во вода за пиење апликации само.Наменет за притисок употреба.За употреба каде системи не ќе го надмине 140° F. ПВЦ Распоред 40 Цевки и Притисокот Фитинзи се користат за наводнување, подземни sprinkler системи, плива базени, надворешна употреба и ладна вода за пиење линии.НАПРАВЕНИ ВО САД : За повеќе од еден век, Шарлот Цевка е производство на цевки и фитинзи, кои вработуваат повеќе од 1,400 лојални, напорно Американците.Сите наши производи се со гордост се направени во САД.ПВЦ Распоред 40 фитинг дека е за притисок системи каде температурите не ќе го надмине 140° F. Тие се многу еластични, со висока затегнувачка и високо влијание сила.ПВЦ Распоред 40 има подобар звук deadening квалитети од ПВЦ Распоред 40 DWV Пена Основни и ABS Пена Јадро.Инсталацијата бара употреба на буквар и растворувач за цемент.Сите Шарлот Цевка производи се произведени во САД.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата