• Свеж
Кабел за Внатрешни Работи Мини САС да SATA Кабел 1.6 Метри (SFF-8087 да SATA Напред Збег)

Кабел за Внатрешни Работи Мини САС да SATA Кабел 1.6 Метри (SFF-8087 да SATA Напред Збег)

DEN 311.76
Достапно е за нарачката

Стока

Внатрешни Мини САС кабел се поврзува на RAID или PCIe контролер со SFF-8087 порта за 4 дискретни SATA дискови; Мини САС да SATA адаптер обезбедува сигурен внатрешна поврзаност помеѓу Serial attached SCSI контролер картичка во компјутерски систем и директно во прилог уреди за складирање со SATA конектор.Потпора хардвер рација перформанси со овој SATA мулти-лејн кабел; Два кабли може да се поврзе до 8 SATA дискови за да span RAID контролер низи и споделување на перформансите низ две PCIe 2.0 x8 ленти со компатибилен домаќин автобус адаптери; Поддржува до 6 Gbs за пренос на податоци, стапката на диск.DIY или про монтери и ја ценат удобноста на напред фан-out cable со внатрешна m SAS конекторот при проширување складирање потреби; 3 метарски кабел искористување на САС да SATA кабел обезбедува доволна должина за внатрешни кабел за управување; Тенок лента кабли се минимизира струење влијание во компјутер случај.Флексибилен дизајн на САС збег кабел вклучува ацетат крпа лента над тенок лента кабли за вирус олеснување за заштита на кабли без ригидност; Ткаени мрежа обвивка покрива половина на кабелот за лесно рутирање; P1 да P4 маркери се обезбеди лесно ID по инсталацијата; Низок профил SATA конектори имаат лесен-зафат гази со нерѓосувачки челик резиња за да спречите случајно исклучувањето и намалување на вибрации на исклучувањето.Пар со 4 порт SATA на власт splitter кабел за да обезбеди енергија за дискови.Брзината на пренос на податоци е определена со можностите на вашиот САС контролер и SATA дискови.Лесно-зафат гази.Нерѓосувачки челик брави.P1 да P4 маркери.Плетенка ракав јакна. 1 x 36 pin Мини-САС SFF-8087 – машки со latch.напред фан-out cable со внатрешна m SAS конектор. 4 x 7 pin SATA receptacle – женски со latch.Компатибилен со 2.5", 3.5" SATA I, II, III хард дискови.Кабелот Прашања Мини-САС на 4 SATA Напред Збег Кабел е суштинска компонента на хардвер RAID конфигурација.Овој мулти-лејн напред кабел coverts Мини-САС конекторите на RAID контролери (кои често се превезува без кабли) и 4 SATA дискови.Комбинација на тенок лента кабел дизајн во ткаени мрежа обвивка со заклучување конектор брави обезбедува професионални инсталација, кој ги минимизира влијанието на струење во компјутер случај.Складирање На Експанзија.Се зголеми капацитетот на вашиот RAID конфигурација со овој робустен, но флексибилен кабел кој е изграден да го издржат 24/7 употреба.Важно Забелешки.Пар со 4 порт SATA на власт splitter кабел за да обезбеди енергија за drives Data трансфер брзината се определува со можностите на вашиот САС контролер и SATA дискови.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата