• Свеж
1 Buc Не-латекс Шминка Сунѓерот Поставите Сунѓерот Шминка Blender Професионални Убавина Шминка Сет за Сува & Влажни можат да ја Перница, прав издувам, лабава прав, румени?

1 Buc Не-латекс Шминка Сунѓерот Поставите Сунѓерот Шминка Blender Професионални Убавина Шминка Сет за Сува &

DEN 119.76
Достапно е за нарачката

Стока

Употреба на сунѓерот : за сите видови на козметика, фондацијата ББ крем, прав, concealer, изолација, течни, итн.Сунѓерот материјал : шминка сунѓерот собата е направен од не-латекс мулти-боја, материјал, меко чувство, и жив убавина сунѓер, лесно да се разликуваат.Сунѓерот користење : Влажно и суво употреба, спојувајќи сунѓерот врти поголем кога се навлажни, dab тоа рамномерно да се формираат прекрасни шминка, Убавина шминка blender сунѓерот ви дава совршен шминка апликација, да се избегне губење на козметика.Сунѓерот облик : Користете заоблени страни да се вклопуваат големи области на лицето со dabbing движење; прецизност совет ги опфаќа флеки и недостатоци; се користи рамна работ за контура околу очите и носот.Сунѓерот достапноста : Еднократно прецизност совет ги опфаќа флеки и недостатоци; се користи рамна работ за контура околу очите и носот.Сунѓерот достапноста : Еднократно & трајни, Тоа е лесно да се чисти и да се исуши.Ние ви препорачуваме да се чисти по секоја употреба и да го замени вашиот шминка апликатори сунѓерот секои 2 месеци, никогаш не загуба elasticityy да.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата