• Свеж
Aexit Метал Еден Прекинувачи Круг Притисни Копче за Префрлање 12mm Монтажа Pushbutton Прекинувачи SPST/Исклучување

Aexit Метал Еден Прекинувачи Круг Притисни Копче за Префрлање 12mm Монтажа Pushbutton Прекинувачи SPST/Исклучување

DEN 1740.00
Достапно е за нарачката

Стока

Точка Име : Push Копчето Прекинувач;Акција Тип : Momentary Type;Глава Облик : Тркалезна Глава.Контакт : SPST(ON/OFF );Switch Оценка : 250 VAC 2 A;Терминали Број : 2. Навој Дијаметар : 12mm/0.9";Вкупната Големина : 23x 14mm/ 0.9"x 0.55"(L*Макс.W).Материјал : Метал, Пластика, Електрични Делови;Домување Боја : Сребро На Ѕвонење.Тежина : 7g;Пакет Содржина : 1 x Push Копчето Switch.Еден тип, SPST за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА контакт, 2 терминали.Овој метал притисни копче за префрлање е погодна за 12mm дијаметар монтажа дупка.Користи широко за кола контрола во електромагнетни стартер, контактор, реле и други електрични кола.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата