• Свеж
Оригиналниот Galaxy S21 5G Екран Замена, Пред Надворешниот Леќи од Стакло Екран Замена Поправка Комплет за Samsung Галакси S21 Серија (Галакси S21 6.2'- Црна)

Оригиналниот Galaxy S21 5G Екран Замена, Пред Надворешниот Леќи од Стакло Екран Замена Поправка Комплет за Samsung

DEN 372.48
Достапно е за нарачката

Стока

✔КОМПАТИБИЛЕН СО : Samsung Galaxy S21 6.2', ВИСОК КВАЛИТЕТ на ЗАМЕНА на ЕКРАНОТ (СТАКЛО САМО - НЕ се ВКЛУЧУВААТ AMOLED) замена на екранот вклучени во овој комплет е направен од многу висок квалитет на стакло. ✔AMOLED Стакло Поправка Комплет за замена на стакло само за Samsung Галакси S21 е Стакло, Не Вклучува AMOLED Digitizer.ВКЛУЧЕНИ АЛАТКИ МОЖАТ да СЕ КОРИСТАТ ЗА ПОВЕЌЕ ЗАМЕНИ и УРЕДИ, Вклучувајќи алатки, Вшмукување Чаша,Tweezer и Screwdrivers,Други Алатки. ✔Samsung Галакси S21 стакло екран замена на комплет,Ова е целосен сет со сите алатки што ви треба за поправка на предно стакло.Професионални пред се намали стакло замена за Точна, замена на екранот е направен од Многу Висок Квалитет Калено Стакло, лесно и брзо поправка.Ние ќе тест пред пратката и гаранција на работа 100% . ✔Препорачуваме поправка техничар за да се инсталира на екранот, не може да биде инсталиран од страна на Неискусен човек,не Може да го прифати враќањето екран кој инсталација обид е направен .Не се вклучени инсталација настава, Не ви Препорачуваме да го инсталирате без никакво искуство.Ве молиме исто така, проверете наставни Видео на You Tube, со цел да се подготват вашиот поправка работа.Компатибилен Samsung Галакси S21 6.2' Екран Леќи од Стакло за Замена на Комплет, Пред Надворешниот Леќи од Стакло Екран со Алатки за Полнење и Лепило Компатибилен Samsung Галакси S21 6.2 инч.Објектот Карактеристики : 1. Овој екран стаклена леќа замена може да се замени скршен, оштетената, испукана, не функционираше пред екранот. 2. AMOLED екран и екранот на допир не е вклучена,само го користите за испукани пред стаклена леќа. 3. Целосно да се заштити вашиот мобилен телефон,прозорец, да ги задржи вашиот мобилен телефон прозорецот изгледа новиот цело време. 4. Тоа треба да биде инсталиран од страна на професионални,ние нема да бидат одговорни за било каква штета поради не-стручна работа. 5. Ние ќе тест пред пратката и гаранција на работа 100% .Компатибилен : Samsung Galaxy S21 6.2 инч.Совети : ве Молиме проверете го објектот изглед внимателно во прв пат кога сте го добиле тоа да се потврди дали постои изглед кршење.Ако никакви проблеми, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас и обезбедување на фотографии за проблем,ние ќе ви помогнат да се реши тоа.Пакетот Вклучува : 1 x Пред Надворешниот Екран Леќи од Стакло за Замена на 1 х Сет Алатки 1 x Злато Жица 1 x Tweezer 1 x Други алатки Раководство и лента, кои се вклучени во овој комплет може да се користи за повеќе замена и санирање на многу различни уреди.Постапката на отстранување на вашите разбиена стакло од вашиот AMOLED е фаворизирана од страна на професионалци, ве молиме бидете сигурни дека сте во можност да се направи оваа работа пред замена на вашиот стакло.НЕГОВИОТ Е ИСКЛУЧИТЕЛНО ТЕХНИЧКА ПОСТАПКА - ве МОЛИМЕ FAMILARIZE СЕБЕ си СО ПРОЦЕСОТ ПРЕД да се обидете САМИ : Ние не можеме да го прифатиме никаква одговорност за било каква штета која настанала во текот на замена процес.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата