• Свеж
На Hillman Група 43995 x 10-24 3/8-Инчен Копчето Штекер Кап Завртки, од Нерѓосувачки Челик, 20-Пакет

На Hillman Група 43995 x 10-24 3/8-Инчен Копчето Штекер Кап Завртки, од Нерѓосувачки Челик, 20-Пакет

DEN 92.40
Достапно е за нарачката

Стока

Идеален за употреба во ограничени области каде главата треба да биде рамна или под површината.Делови се инсталира лесно со Ален-стил клуч.Делови имаат висок вртежен момент способност.Варијанти се движат од #6-32 преку #10-32 во груба & парична казна тема големини.Нерѓосувачки челик заврши за најдобар во класа на отпорност на корозија.Овие нерѓосувачки челик копчето-раководител кап завртки функција крупни #10-24 конец, мерка 3/8" во должина, и да ја инсталирате со 1/8" Ален клуч. 20 парчиња за продажба на мало пакет.Опис на производот копче главата штекер кап завртки е една завртка со копчето главата и хексагонални диск за tightneing со Ален-стил клуч.Оваа завртка носи вдлабнати внатрешни штекер диск за да додадете сила.Се користи на машински делови или производство на опрема.Од Производителот На копчето главата штекер кап завртки е една завртка со копчето главата и хексагонални диск за tightneing со Ален-стил клуч.Оваа завртка носи вдлабнати внатрешни штекер диск за да додадете сила.Се користи на машински делови или производство на опрема.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата