• Свеж
Индустриски Pendant Осветлување, Прилагодлив Виси Светлина Тела, чисто Стакло Сенка Pendant Светлина, Гроздобер Farmhouse Мини Виси Таванот Светилка за Кујна, Дневна Соба и Сп

Индустриски Pendant Осветлување, Прилагодлив Виси Светлина Тела, чисто Стакло Сенка Pendant Светлина, Гроздобер

DEN 1439.76
Достапно е за нарачката

Стока

Компатибилен со различен стил E26 база светилки (Max 60 Watt), како што се LED, CFL, блескаво и халоген светилки.98" H), Прилагодливи Мозок(Максимална Должина 44.) Овие виси светлина тела може да бидат обесени сам, залитат или наредени за посакуваниот светлина и дизајн.9" H), Крошна Големина(4.Што виси светлина тела линија може да бидат прилагодливи amd MAX должина е 44. -Димензија : W4. [Забелешка : Сијалица и Dimmer Switch Не се Вклучени.Сите наши виси светлина тела доаѓаат со лесен за инсталација пакување (вклучени се и монтажа завртки и жица конектори) да се направи тоа многу безбедно и лесно да месеци до плафон.Ако било какви проблеми се случи на таванот pendant светлина, ве молиме контактирајте со нас преку полето за пораки или e-mail на нас, ние веднаш ќе помогне да се направи тоа право за вас.Овој сестран дизајн меша убаво со различни дома внатрешни работи стилови, од индустриски lofts да farmhouse кујни.Дизајн свој облик и да уживаат во свој најдобар необичен домот светкавиот шик виси светла. 【Едноставен Стил и Широка Примена】На индустриски виси светлина со елегантни бранеа никел заврши и чисто стакло сенка, емитира доволно сјај да светне целиот простор, даваат безвременски гроздобер допир и чистење на модерната естетска за вашиот простор. - Wattage : MAX 60 W/Сијалица.10" ), што ќе ви овозможи да се прилагодите на тела на вашиот осветлување потреби и саканиот дизајн лесно, само треба повлече преку кабелот на саканата должина и зацврстете го со поставување завртка.【Висина Прилагодливи & DIY Дизајн】На pendant светлина доаѓа со прилагодливи јаже ( максимална должина 44.На база на само придава на она што електрични кутија имате во таванот со 2 навртки. - Материјал : Керамика, Метал, Стакло.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата