• Свеж
Othmro Нитрилна Гума O-Прстени 63mm OD 60mm ID 1.5 mm Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пакување од 10

Othmro Нитрилна Гума O-Прстени 63mm OD 60mm ID 1.5 mm Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пакување од 10

DEN 110.16
Достапно е за нарачката

Стока

[NBR О-прстен]-NBR со добри механички својства и висока отпорност на абење.Таа има добра отпорност на многу нафта, маснотии, хидраулично масло, алкохол, минерални масла и маснотии.Нитрилна гума е подложно на acetone, етер, естер, озон, сончева светлина и атмосферски, па затоа не треба да се користи во озонската-производство на мотори, опрема за заварување или апликации кои се изложени на ултравиолетова светлина. [Кружен пресек]-На нитрилна гума О-прстен е круг, и пресек е тркалезна.Дизајнирани за различни запечатување апликации.Притисок и течност печати обично се обезбедени помеѓу цилиндрични се преклопуваат, за парење површини, најчесто се наоѓаат во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри. [Карактеристики]-Мека и еластична O-ring, едноставна тока, лесно да се инсталира.Нитрилна гума O-прстени може да ги исполни повеќето цевковод, автомобилската и воопшто одржување потреби. [Лесен за Употреба]-Овој нитрилна гума (NBR) запечатување прстен има отпорност на триење, притисок на корозија, висока температура отпор, масло отпор и водоотпорен прстен печат.Можете да го користите и во многу места во секојдневниот живот и работа.Имаме различни дебелини и големини за да изберете од. [Примена]-Гума O-прстени се користи главно за напојување, контрола кутии, универзален приклучок за кабелот за напојување заштита, електрични апарати, мотори, алатки, автомобили, камиони, приколки, електронска опрема, играчки, велосипеди, RVs, чамци, пумпи, мебел, итн.Нитрилна Гума O-Прстени Опис : 1. Нитрилна гума (NBR) ги има карактеристиките на antistatic, масло отпор, УВ отпор, термичка отпорност, отпорност на абење, издржливост и долг животен век. 2. Нитрилна гума е практична алатка со широк спектар на големини, дијаметри и должини, погоден за различни апликации, и погоден за сите видови на работа. 3. Гумени прстен има крајната флексибилност, и ултра-флексибилна структура и ултра-дебел ѕид дизајн претставуваат долгорочни услуга и издржливост.Технички Параметри : Бренд : Othmro Надворешниот дијаметар : 63mm/2.46" Внатрешен дијаметар : 60mm/2.34" Жица со дијаметар : 1.5 mm/0.06" Боја : Црна Материјал : Нитрилна гума Пакет Содржина : 10 x Нитрилна Гума O-Прстени БЕЛЕШКИ : ве Молиме проверете ја големината внимателно кога нарачување на оваа нитрилна гума прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата