• Свеж
Haowecib Електромагнетна Радијација Детектор, Пластични Безбедно Електромагнетна Радијација Тестер за Електрична Опрема за Мерење на Нивоа на Радијација

Haowecib Електромагнетна Радијација Детектор, Пластични Безбедно Електромагнетна Радијација Тестер за Електрична

DEN 328.80
Достапно е за нарачката

Стока

Точни и безбедност за употреба.Преносни и стабилна.Дизајнирано за да се задоволат CE.Едноставна операција, многу чувствителни, и 50 Hz-2000 MHz фреквентен опсег.Користи широко во електрична опрема, електромагнетна радијација мерења на локации, мобилни телефони, компјутери, ТЕЛЕВИЗОР копија машина, факс машина, AC, фрижидер и така натаму.Погоден за повеќето мерење на ефектите од зрачење производи, презентации, и личното разбирање на зрачење.Одличен дизајн за мерење на електромагнетно поле зрачење нивоа околу моќ линии, апарати за дома и индустриски уреди.Одличен дизајн за мерење на електромагнетно поле зрачење нивоа околу моќ линии, апарати за дома и индустриски уреди.Користи широко во електрична опрема, електромагнетна радијација мерења на локации, мобилни телефони, компјутери, ТЕЛЕВИЗОР копија машина, факс машина, AC, фрижидер и така натаму.Погоден за повеќето мерење на ефектите од зрачење производи, презентации, и личното разбирање на зрачење.Дизајнирано за да се задоволат CE.Едноставна операција, многу чувствителни, и 50 Hz-2000 MHz фреквентен опсег.Точни и безбедност за употреба.Преносни и стабилна.Карактеристики : Материјал : Plastic Color : Black Screen : LCDFrequency Опсег : 50 Hz-2000 MHz Reacting Време : 0.4 SVoltage : 9 VBattery Модел : 6 F22 9 V(Батерија, НЕ се вклучени) Големина : 132 MMx69 MMx29 MM/5.20 x 2.72 x1.14 Inch Weight : 157 GPackage вклучува : 1 x Електромагнетна Радијација Detector How да се открие : Вклучете го уредот.Во близина на објектот полека додека контактирајте со тоа.На поблиско растојание, толку е посилно моќта на електромагнетна радијација е.Ве потсетам : не блиску до објектот со висок напон.Промена на аголот во текот на откривање додека не се добие максимална податоци.Кога објектот е исклучување, читањето ќе бидат вратени 0 освен ако не постојат други електромагнетни зрачења disturbings.За батеријата Кога го читање на уредот е премногу ниска или не аларм тоа значи ниска моќност, ве молиме промени батеријата.Ве молиме отстранете ја батеријата кога ќе завршите со користење на тоа.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата