• Свеж
Под-Минијатурни Toggle Switch - DPDT / On - Off - On : 30-10050

Под-Минијатурни Toggle Switch - DPDT / On - Off - On : 30-10050

DEN 99.12
Достапно е за нарачката

Стока

Моменталната Оценка : 3А@ 120 V AC, 28 V DC Првичниот Контакт Отпор : 2-4 V DC 1А 10m ohm Изолација Отпор : 1000 Meg ohm (Мин.) Dielectric Сила : 1000 V RMS @ Ниво на Морето Контакт Материјал : Сребрена Монета - Сребрена Плоча Терминал Материјал : Месинг - Сребрена Плоча Терминал Напишете : Лемење.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата