• Свеж
VCE Комбо HDMI 90 степени и 270 Степен Десен Агол Машки да се Женски Адаптер 3D&4K Поддржани

VCE Комбо HDMI 90 степени и 270 Степен Десен Агол Машки да се Женски Адаптер 3D&4K Поддржани

DEN 191.76
Достапно е за нарачката

Стока

На аглеста HDMI адаптери се избегне свиткување HDMI кабли и олеснување на притисокот врз HDMI порти за да се зголеми животниот век на вашиот уред и HDMI кабел.Овој HDMI Адаптер десен агол поддржува резолуција на 4k@60 Hz(UHD),вклучувајќи 4096x2160, 3840x2160, 2560x1600, 2560x1440, 1920x1200, и 1080p.Целосно компатибилен со HDMI 2.0 стандардот, овие десен агол и лев агол HDMI адаптери се способни да се носат зголемен проток на HDMI 2.0 во 18 Gbps.Оваа порта saver ќе помогнат да се олесни притисокот на точката на конекција за да се елиминира оштетување на HDMI порти на вашиот уреди.Удобен и трошоците-ефективна 2-Pack (90 степени и 270 степен) HDMI адаптери обезбеди резервни или заменливи единици за различни опрема.Злато позлатен конектори се спротивстави на корозија и да се обезбеди ригидност.Овој HDMI Машки да се Женски Адаптер им овозможува на лесен начин да се inlarge вашиот ѕид-монтира ТВ простор.Вие не треба да се наведнувам HDMI кабли претерано која може да demage кабел или дури и полошо порти на вашиот скапа опрема.Овој hdmi адаптер десен агол поддржува резолуција до 4 Kx2 K, поддржува 4096x2160, 3840x2160, 2560x1600, 2560x1440, 1920x1200, и 1080p. 4 K видео поддршка бара 4 K опремени извор и излез на екранот.Овој HDMI Адаптер Десен Агол погоден за стандарден HDMI порта, не се вклопуваат USB порт.Audio Return Channel (ARC) и HDMI Ethernet Канал (ХЕЦ).Реални бои со поддршка за 48-bit боја длабочини.Автентични аудио поддршка за Dolby True HD 7.1 аудио. 90 степени и 270 степен спротивниот агол степен комбинација, лесно да се добие конекција во секој агол.Можете да ги користите двете заедно за да се добие 180 степен адаптер.Згусне коло.Позлатени Интерфејс.Компактна големина конструкција за подобри перформанси.Поддршка резолуции до 4 Kx2 K (UHD), вклучувајќи 4096x2160, 3840x2160, 2560x1600, 2560x1440, 1920x1200, и 1080p. 3 D визуелен ефект.HDMI 90 степени и 270 Степен Адаптер.Овој HDMI Машки да се Женски Адаптер им овозможува на лесен начин да се inlarge вашиот ѕид-монтира ТВ space You воопшто не треба да се наведнувам HDMI кабли претерано која може да demage кабел или дури и полошо порти на вашиот скапа опрема. 4 K Резолуција за Поддршка.Овој hdmi адаптер десен агол поддржува резолуција до 4 Kx2 K, поддржува 4096x2160, 3840x2160, 2560x1600, 2560x1440, 1920x1200, и 1080p.Имајте на ум. 4 K видео поддршка бара 4 K опремени извор и излез display This HDMI Адаптер Десен Агол погоден за стандарден HDMI порта, не се вклопуваат USB порт.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата