• Свеж
ВРВ TS2001015 Џеб Не Мерење Микроскоп, Зголемување 15X, 0.213 Поле Видите

ВРВ TS2001015 Џеб Не Мерење Микроскоп, Зголемување 15X, 0.213 Поле Видите

DEN 1599.84
Достапно е за нарачката

Стока

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Џеб пен-вид микроскоп за примероци за испитување во училница, поле и производство settings.Monocular окулар со зголемување 15x и 5.4 mm (0.213") поле на гледање.Стакло објектив обезбедува нарушување-слободен зголемување и колор корекција. 12.7 мм (0.5") во дијаметар и 127mm (5") во должина со клип за прикачување да џеб.Доаѓа со носење.Врв TS2001015 Џеб Не Мерење Микроскоп има monocular окуларот за зголемување 15x и 5.4 mm (0.213") поле на гледање со стаклена леќа, што овозможува искривување-слободен зголемување и колор корекција.Тоа е 12.7 мм (0.5") во дијаметар и 127mm (5") во должина, има клип за прикачување на џеб, и доаѓа со носење.Џеб пен-вид микроскоп се користи за примероци за испитување во училница, поле и производство settings.Микроскопа се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.Видови ги вклучуваат соединение, стерео или digital.Соединение микроскопа употреба на соединение оптички систем со цел објективот и окуларот.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.Дигитални микроскопа се користи за да се прикаже сликата на мониторот, отколку гледајќи низ објектив.Микроскопа може да има monocular (еден), бинокуларна (две), или trinocular (три) eyepieces, со различни зголемување способности.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.Резолуцијата, исто така познат како resolvant моќ, се однесува на јасноста на сликата.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.Микроскопа може да се контролира преку зголемување на фиксен фокус, или преку спектар на корекција.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.ЗАПОЧНЕТЕ Меѓународни производители лента точење, етикета точење, и оптички инспекција tools.Компанијата, основана во 1981 година, е со седиште во Addison, TX.Она што е во Кутијата?ВРВ TS2001015 Џеб Не Мерење Microscope Carrying случај.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата