• Свеж
Aexit 5 Компјутери Ѕид Прекинувачи 6 Pin SPDT Црвено Двојно Snap-in Во/На Рокер Switch AC Dimmer Прекинувачи 6A/250V 10A/125V

Aexit 5 Компјутери Ѕид Прекинувачи 6 Pin SPDT Црвено Двојно Snap-in Во/На Рокер Switch AC Dimmer Прекинувачи

DEN 1543.20
Достапно е за нарачката

Стока

Име на производ : Рокер Прекинувач;Модел : RY1-101;Тип : На -На (SPDT).Терминали : 6 Pin;Оценка Напон : AC 250 V 6 A, AC 125 V 10 A.Вкупната Големина на(Секој) : 23 x 21 x 27mm/ 0.9" x 0.8" x 1.1" (L*W*T);Планината Дупка Големина : 19 x 19mm / 0.75" x 0.75"(L*W).Боја : Црна, Црвена;Материјал : Пластични Пакет Содржина : 5 x Рокер Прекинувачи.еден пол двојно фрли(SPDT) контакт тип, 6 pin терминали, црвеното копче, за двојно се држат во рокер switch.Широко се применува за контрола на сите видови на апарати за домаќинство како што се вода диспензерот, неблагодарна работа, кафе тенџере и така натаму.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата