• Свеж
Сите Терен Завои, Латекс-Бесплатно

Сите Терен Завои, Латекс-Бесплатно

DEN 153.12
Достапно е за нарачката

Стока

ТКАЕНИНА ЗАВОИ : Сите Терен е латекс-слободни и 100% стерилни завои се не-стап абсорбента влошки ги користите со нашите Антибиотик Гел за да се спречи инфекција & aid процес на зараснување.ФЛЕКСИБИЛНИ ЗАШТИТА : Обезбедат потребната заштита со не-стап влошки за заштита без лепење на рана за болка-бесплатно отстранување.Тие се одлично да се има во прва помош колекции, ранци, purses, салата кеси & автомобили.АКТИВЕН начин на ЖИВОТ : Започна со отворен ентузијаст, Сите Терен нуди широка линија на безбедно и ефикасно инсекти repellents, sunscreens, тематски прва помош & чеша олеснување производи со користење на природни состојки.СИТЕ ТЕРЕН : Ние сме посветени на обезбедување на безбедно и ефикасни, еколошки-пријателски, суровост-слободен за нега на кожата за заштита на производи за да ви помогне & вашето семејство живеат активен, здрав живот.Нашата мисија е да им помогне на децата и семејствата се активни и на отворено, заедно.Сите Терен беше започната од страна на еден алпинист кој беше пешачење во Коста Рика кога шише од DEET-врз основа на инсекти отвратителен тој имаше протекоа.На DEET се јаде, преку својот ранец и се стопи на копчињата на калкулаторот тој беше сметководствена.Тој беше загрижен, толку развиена Билни Оклоп Инсекти Отвратителен без DEET.Денес, Сите Терен нуди широк спектар на ефикасни заштита на кожата производи кои содржат безбедно и чисто состојки, вклучувајќи : .

Особините

Најдобрите понуди во категоријата