• Свеж
Keratin Комплекс ИНФУЗИЈА KERATIN REPLENISHER, Инфузија Терапија (СТИЛИСТ КОМПЛЕТ) Hydates & Smoothes Коса за СВИЛЕНКАСТА, СЈАЈНА, ЗАВРШИ (2.5 oz / 75 ml - ОРИГИНАЛНА ГОЛЕМИНА)

Keratin Комплекс ИНФУЗИЈА KERATIN REPLENISHER, Инфузија Терапија (СТИЛИСТ КОМПЛЕТ) Hydates & Smoothes Коса за

DEN 564.00
Достапно е за нарачката

Стока

Овој комплет вклучува Елегантни Челик Pin Опашка Чешел за лесно обликување, примена, и одвојување на косата!.Со хидратантен стил крем што replenishes и ја обновува косата за свиленкаста, сјајна завршница.Хидрира и smoothes на косата за време на дневни удар-сушење и топлина стил.Брави во негување и хидратантен својства за сјајна и здрава изглед на косата.Помага во одржување на резултатите од Keratin Комплекс Мазнење Терапија третмани.Овој комплет вклучува Елегантни Челик Pin Опашка Чешел за лесно обликување, примена, и одвојување на косата!ОНА што Е : хидрантни стил крем што replenishes и ја обновува косата за свиленкаста, сјајна завршница.КОЈ Е ЗА : Сите типови коса, особено оние кои сакаат да се заштитат од frizz и влажност, со секој удар сува.КАКО РАБОТИ : Хидрира и smoothes на косата за време на дневни удар-сушење и топлина стил.Штити од frizz предизвикува влажност.Брави во негување и хидратантен својства за сјајна и здрава изглед на косата.Помага во одржување на резултатите од Keratin Комплекс Мазнење Терапија третмани.Како да го Користите : За влажна коса : По чистење со Keratin Комплекс Keratin Грижа, Keratin Боја Грижа или Blondeshell Шампон и Балсам, крпа-сува коса.Раздавам мала количина на Инфузија во палмите и дистрибуира рамномерно низ целата коса.Удар-сува или стан железо за оптимално мазност и сјај.За сува коса : Раздавам мала количина на Инфузија во дланки.Се кандидира дланки во текот на косата, да го дистрибуира рамномерно.Состојки : Вода/Аква/Eau, Хидролизирани Keratin, Алкохол Cetearyl, Фенил Trimethicone, Cyamopsis Tetragonoloba Џвакање, Глицерил Cocoate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Хидролизирани Соја Протеин, Хидролизираат Глутен, Протеин, Глицерин, Ехинацеа Purpurea Екстракт (Coneflower), Розмаринус Officinalis Екстракт (Рузмарин) , Amyl Ацетат, Мириси/Parfum.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата