• Свеж
Spiralcool Зи Врховниот-9x7/8-50 Сите Намена Смола Влакна Дискови, 50 Ронки (Пакување од 25)

Spiralcool Зи Врховниот-9x7/8-50 Сите Намена Смола Влакна Дискови, 50 Ронки (Пакување од 25)

DEN 1960.32
Достапно е за нарачката

Стока

Смола Влакна Дискови функција тешки засилен вулканизирана влакна поддршка за сила и безбедност.Тешка фенолни смоли обврзници гарантира сигурен лепливоста додека отпорна на топлина, застаклување, и утовар.Исклучително тешко 100% Циркони sharpens додека се користи и е многу ефикасна.Spiralcool дискови се притисок формирана за време на влажност контролирана услови за да се обезбеди совршен облик на секој диск.Пред пакување на дискови се крст-истиснување flexed, прегледан и пластични завиткани за свежина.Spiralcool - Овие 9"x7/8" Сите Намена Смола Влакна Дискови се 50 чакал и се направени од 100% Циркони, што е исклучително тешко и sharpens додека се користи што е многу ефикасна.Тие се направени со висок квалитет, потрошни материјали и можат да го издржат типичен носат и солза.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата