• Свеж
X-DREE 250mL Училиште Лабораторијата Транспарентна Пластика Течни Сад Мерење на Купот Beaker(Becher della tazza ди misurazione del contenitore liquido ди plastica trasparente del laboratorio della scuola

X-DREE 250mL Училиште Лабораторијата Транспарентна Пластика Течни Сад Мерење на Купот Beaker(Becher della tazza

DEN 1130.40
Достапно е за нарачката

Стока

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Plastic.Net Тежина : 28g; Пакет Содржина : 1 x Beaker.Главната Боја : Јасно Бела; Капацитет 250m L.Име на производ : Beaker(Nome prodotto : Becher.Големината на телото : 8 x 9.5 cm/3.1" x 3.74"(D*H)(Dimensioni : 8 х 9,5 см / 3,1' 'x 3,74' '(D * H). 250m L Училиште Лабораторијата Транспарентна Пластика Течни Сад Мерење на Купот Beaker Plastic мерка првенство кригла, направени во справи.Воскресна нумерички graduations од 100ml да 500ml за лесна за читање.Секој мерење beaker има скала, го покрена нумеричка graduations дека нема да избледи, се мијат се исклучи или да го распушти со хемикалии.На beaker се користи за да се измери количини на течност, голема лабораториски мерења.Опис на Spanish Becher della tazza ди misurazione del contenitore liquido ди plastica trasparente del laboratorio della scuola ди 250m LPaese ди produzione : CINA; Materiale : plastica Peso netto : 28 g; Contenuto della confezione : 1 x Beaker Colore principale : bianco trasparente; capacità : 250 ml Nome prodotto : Becher Dimensioni : 8 х 9,5 см / 3,1' 'x 3,74' '(D * H).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата