• Свеж
Purie Шминка Сунѓер со Чаша Случај, Убавина Сунѓерот Blenders за Течни Фондацијата, Крем и Прав

Purie Шминка Сунѓер со Чаша Случај, Убавина Сунѓерот Blenders за Течни Фондацијата, Крем и Прав

DEN 119.76
Достапно е за нарачката

Стока

НАЈБРЗ НАЧИН ДА се БЕСПРЕКОРНА - Purie убавина blenders се најбрз начин да се беспрекорна заврши.Сува сунѓери се прекрасни за мешање и ширењето на боја, погодна да омекне контура и руменило.Влажни blenders се совршени за мешање concealer, фондацијата, и други шминка.Целта е повеќе физички, беспрекорна, јасно, сјајна, и деликатна.Како USER-FRIENDLY - Тоа е погодна за двете greenhands и убавина гуруа,не обука потребна.Можете да креирате редеа-слободен заврши лесно.Право густина и намерна големина помага да се создаде беспрекорна заврши брзо.Помалите заострените крајот е совршен за површини потешко да се постигне, како што е областа под око и околу носот.На заоблени страна е погоден за образите, вратот и други големи области на кожата.Поголем дел е погоден за брадата, челото и контура околу лицето.ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА - Се користи во течности, креми, прав-она што сакаат!Материјал на Purie убавина blenders е специјално дизајниран за да апсорбира само вода, а не шминка.Без отпад, ги зачувате вашите пари.СВЕТЛО & КОМПАКТЕН - случај задржи убавината blender чисти кога носејќи го тоа надвор.И постои некој N-во облик на воздухот дупка на дното, препуштајќи му се на вашата убавина blender дишат.БЕЗБЕДНО И ДОБАР КВАЛИТЕТ - Purie убавина blenders се направени од високо-квалитет хидрофилна полиуретан, Не-латекс, и слободни од алергиска состојки.На blenders се меки но, трајни и високо еластични.Перат и еднократно, меко чувство, и жив, секогаш ви даде природни и згодна шминка апликација.Сува користи за апликација на прав, blusher, нагласи, засенчување, итн.Влажни користат за млечниот или крем производи, како што се фондацијата, ББ, лосион, concealer, итн.Се притисне на вишокот вода, користење на хартиена крпа, ако е потребно.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата