• Свеж
PFERD 46141 Policap Абразивни Капа, Обликот L, Силициум Карбид SiC-Кул, 27/32 Дијаметар x 1-9/16 Должина, 150 Ронки (Пакување од 50)

PFERD 46141 Policap Абразивни Капа, Обликот L, Силициум Карбид SiC-Кул, 27/32 Дијаметар x 1-9/16 Должина, 150

DEN 1559.28
Достапно е за нарачката

Стока

Идеална за работа на компоненти направени од титаниум, алуминиум и нивните легури.Outstandingly добро прилагодени за употреба во авиони и турбина изградба и поврзани одржување.Посебни зрна избор и абразивни мелење додаток во врска овозможи кул мелење, намалување на работното парче температура и да се спречи чип лепливоста.Достапни во заострените радиус крајот форма.Изграден со силициум карбид sic-кул абразивен материјал.PFERD Policap абразивни капа со заострените радиус крајот облик имаат лесна дизајн за непречено функционирање, и целата површина на абразивни ззп може да се користи.Високиот степен на монтирање точноста помеѓу компонентите гарантира дека абразивни капи остане безбедно во прилог на држачот за време на употреба.Предности; Бидејќи на слотови, носителот се проширува во текот на користење, со кои се гарантира дека на абразивни капа е цврсто стегната во место; Добар димензионална стабилност и одличен фино брусење благодарение на посебен процесот на производство; Лесно да се промени-од абразивни капи.Апликацијата примери; Фино брусење во алатка и мувла изградба; Завршувањето на турбина ножеви по поправка; Пердув ивица на радиуси на транзиции по мелничката рамки во авион изградба; Фино брусење на е тешко да се постигне места, а забива; Израмнување на транзиции во фитинг и пумпа за изградба.Препораки за употреба; Абразивни капи може да се монтира и да се отстранат од претворајќи ги малку да се правото; Абразивни капи се полесно да се замени кога носителот се монтира на алатка диск.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 27/32; должина (инчи) : 1-9/16; Recom.Брзина на ВРТЕЖИ во минута : 9,000; Погоден носителот : EDP 42020; Абразивни : Силициум Карбид Si C-КУЛ; Ронки големина : 150; Бои : црна.

Особините

Diameter (inches):
27/32; length (inches)

Најдобрите понуди во категоријата