• Свеж
TAILONZ ПНЕВМАТСКИ Унија 5/16 Бодликава x 5/16 Бодликава Splicer Месинг Црево Фитинг Mender Joiner(Пакување од 2)

TAILONZ ПНЕВМАТСКИ Унија 5/16 Бодликава x 5/16 Бодликава Splicer Месинг Црево Фитинг Mender Joiner(Пакување

DEN 143.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Име На Производ】 Два Начини Месинг Црево Фитинг. 【Големина】5/16" Barb. 【Материјал】Месинг. 【Максимален Притисок】0~150 Psi【Работна Температура】-40~160°F. 【Типична Примена】Контрола на температурата Кола,пневматски Кола,вакуум И Течност Системи Тест Апарати,лубрикант,coolant Линии.Дувачкиот Материјал : Убава Форма, Мазна Површина, Киселина-отпор, Анти-корозија, Силна Текстура Перформанси. 5/16" Бодликава Фитинг Има Две Дупки за Поврзување на Вашиот 1/2" Id Црева.Широка Употреба : се дизајнирани за Употреба во Воздух, Вода, Масло, Природата, Произведени, Мешани, Течен или Пропан и Лп Гас-воздух.Да се избегне Контакт со Оган Извори.Работен Притисок Не смее да Надминува 150psi.Не Контактирајте со Кисела Објекти за Долго Време.Да се избегне Мешање со Некомпатибилни Материјали (Силна Oxidants, Киселини, Бази, Итн.).Име на производ : Два Начини Месинг Црево Fitting Size : 5/16" Barb Connections : Црево Barb x Црево Barb Material : Brass Maximum Притисок : 0~150 Psi Working Температура : -40~160°FTypical Апликација : Контрола на температурата Кола,пневматски Кола,вакуум И Течност Системи Тест Апарати,лубрикант,coolant Линии.Внимание!Да се избегне Контакт со Оган Извори.Работен Притисок Не смее да Надминува 150psi.Не Контактирајте со Кисела Објекти за Долго Време.Да се избегне Мешање со Некомпатибилни Материјали (Силна Oxidants, Киселини, Бази, Итн.).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата