• Свеж
6 Цифрен Електромагнетни Пулсот Контра CSK6-YKW AC110V / AC220V / DC24V(AC напон 220V)

6 Цифрен Електромагнетни Пулсот Контра CSK6-YKW AC110V / AC220V / DC24V(AC напон 220V)

DEN 374.16
Достапно е за нарачката

Стока

Пет цифра електромагнетни импулси која се користи за снимање на кумулативна број на електрична пулсот сигнали.Висока брзина контра мерка, точни се избројат, мала индикација за грешка.Едноставен дизајн со компактна големина, лесно да се носат и продавница.Во комбинација со средно инструмент, тоа може да биде дигитален дисплеј на инструмент.Широко се користат во нафта, хемиски, текстил, машини, рударски, одбрана, земјоделството, производството на храна, печатење и други индустрии на сите видови на електрични пулсот се брои.Спецификација : Модел : CSK6-YKW Материјал : Пластични Тежина : 120g/4.2 оз Смета Опсег : 0~9999 Напон #02 AC 110 V, AC 2.5 VA; #03 24 V DC, DC 1.5 W (Изборен) Count Брзина : DC20 пати во секунда, AC10 пати во секунда Индикации за Грешка :

Особините

Model:
CSK6-YKW
Material:
Plastic
Weight:
120g/4.2oz
Count Range:
0~9999
Voltage & Power:
#01 AC 220V, AC 2.5VA; #02 AC 110V, AC 2.5VA; #03 DC 24V, DC 1.5W (Optional)
Count Speed:
DC20 times per second, AC10 times per second
Indication Error:
< 1x 0.00001
Environment Temperature:
- 20 ~ 50
Relative Temperature:
85%
Installation Method:
panel
Reset Mode:
Pressing type (with lock)
Package List:
1 x Electromagnetic Counter :

Најдобрите понуди во категоријата