• Свеж
1-10 mm Feeler Мерач за Заварување Коси мерачи Поставите 0.1 mm, Точност Растојание на Екранот за Мерење на внатрешниот Дијаметар

1-10 mm Feeler Мерач за Заварување Коси мерачи Поставите 0.1 mm, Точност Растојание на Екранот за Мерење на

DEN 333.36
Достапно е за нарачката

Стока

На мерачи се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни и ' рѓа-отпорни.Дипломирањето се јасно означени за лесен за читање.Постојат пет различни величини во еден сет дека може да ги исполни вашите различни потреба.Мали димензии и лесно да се носат, можете едноставно да се задржи во вашата торба.Широко се користи за мерење на внатрешниот дијаметар, дупка големина, јазот големина и слот големина.Овие величини се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни и ' рѓа-отпорни.Дипломирањето се јасно означени за лесен за читање.Постојат пет различни величини во еден сет дека може да ги исполни вашите различни потреба.Мали димензии и лесно да се носат, можете едноставно да се задржи во вашата торба.Широко се користи за мерење на внатрешниот дијаметар, дупка големина, јазот големина и слот големина.Спецификации : Материјал : не ' Рѓосувачки челик Мерен Опсег : 10мм Резолуција : 0.1 mm Тежина : 30g / 1.1 оз (прибл.) Пакет листа : 1 постави * Величини.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата