• Свеж
labForce 1160U29 Серија TS-E Економија Прецизност Рамнотежа, 1000g Капацитет, 0.01 g Читливост, 110-240V, 50-60Hz

labForce 1160U29 Серија TS-E Економија Прецизност Рамнотежа, 1000g Капацитет, 0.01 g Читливост, 110-240V, 50-60Hz

DEN 17400.00
Достапно е за нарачката

Стока

1000g Капацитет. 0. 01g Читливост.Произведени од страна на Томас Научни.Цени во право за организации да се бара извршување на ограничен буџет.Пет посветени копчиња (On/Off, КАЛ, Единица & Print) обезбеди брз, лесен мерење.Најновите и во електронска микро обработка обезбедува на TS-E Серија салда обезбеди брз, стабилен, на релијабилни мерење на резултатите.Движете се низ шеснаесет начини вклучувајќи ги грам, унца и фунтата.Се работи на TS-E Серија на клупата врвот со стандардни AC (адаптер е вклучен).За областа употреба или кога се движат од лабораторија-да-лабораториски, шест АА батерии е за сите што е потребно.Во батеријата операцијата на владата на единицата автоматски ќе се исклучи по пет минути.Еден индикатор за слаба батерија ќе го известува операторот пред моќ ќе истече.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата