• Свеж
0.965 Инчен 90 Степен Дијагонала Огледало за Астрономија Телескоп Окуларот

0.965 Инчен 90 Степен Дијагонала Огледало за Астрономија Телескоп Окуларот

DEN 239.76
Достапно е за нарачката

Стока

Висок-квалитет обезбедува висока светлина пренос и обезбедува висок defination слики.Целосно обложени леќи се предвидени со капи да одржувајте ги леќите чисти и јасни.Со широк 90 степени агол , тоа е удобно за вас за да видите слика од refractor телескоп застане.Употреба на 90 степен дијагонала огледало со refractor телескоп, сликата е исправен, со лево и десно обратна.Компатибилен со 0.965 инчен телескоп eyepieces.Опис : - Висок квалитет обезбедува висока светлина пренос и обезбедува висок defination слики. - На целосно обложени леќи се предвидени со капи да одржувајте ги леќите чисти и јасни. - Со широк 90 степени агол , тоа е удобно за вас за да видите слика од refractor телескоп застане. - Користење на 90 степен дијагонала огледало со refractor телескоп, сликата е исправен, со лево и десно обратна. - Компатибилен со 0.965 инчен телескоп eyepieces.Спецификација : - Тело Материјал : Пластика - Size : 0.965 inch Package Вклучува : 1 Парче Телескоп Дијагонала Mirror Note : ве Молиме овозможи 0.5-1 инч разликата се должи на рачно мерење.(1 инч=2.54 см)ве Молиме проверете ја големината на мерење и на сликата внимателно, пред да се изврши плаќање.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме да се разбере,ви благодарам.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата