• Свеж
240 Вати Sosen ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Серија LED Драјвер - LED Напојување - за Паркинг Светла, Поплави Светла, Спортски Светла, и Повеќе - Dimmable

240 Вати Sosen ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Серија LED Драјвер - LED Напојување - за Паркинг Светла, Поплави Светла, Спортски

DEN 2279.76
Достапно е за нарачката

Стока

ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ - Sosen ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Серија Возачи се постојан струја LED возачи со висок фактор на моќ и 94% ефикасност.Тие се специјално дизајнирани за LED тела кои се користат во паркинзите, спортски арени, поплави светла и имаат ниско режим на енергија, висока ефикасност, компактен домување и добра термичка управување, кои во голема мера се зголеми сигурноста и животниот век.ЗАШТИТА - Сеопфатна заштита, вклучувајќи и Краток Спој Заштита и Висока Температура Заштита.DIMMABLE - ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Серија е 0-10 V компатибилен за затемнување.Компатибилен со 0-10v, PMW, и отпор компатибилни уреди и прекинувачи.УЛ ОЦЕНЕТ И ГАРАНЦИЈА - УЛ наведени за безбедност. 5 година цврста гаранција поддржани од страна на нашите НАС Техника и Поддршка на Корисниците на Тимот кога се користи со компатибилен Солиден Степен на бренд светлина тела.Замена на возачот за 500 вати LED Тела.Компатибилен со Солиден Степен на 500 Вати LED Паркинг Светла, Поплави Светла, Светлата Област, Спортски Светла, Retrofit Колекции, и повеќе.Sosen ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Серија LED Возачи се ефикасни, со долг животен век и одлична термичка управување.Предводник на Sosen ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Серија за употреба во Висока Излезна LED тела нуди супериорни во однос на квалитетот и перформансите за дури и најпознатите екстремни осветлување апликации.Текст AC : 100-277 V Моќ : 240 W Излез : 22-56 V Ефикасност до 94% Изборни затемнување функција : 0-10 V IP67 оценет; Погоден за Сува, Влажни и Влажни Локации Заштита : SCP (Краток Спој Заштита), еднократни лозинки (во Текот Температура Заштита) за Тешки Метали Домување за Подобрување на Издржливост Пренапонска Заштита : 10 KV 5 година цврста гаранција кога се користи со компатибилен Солиден Степен на бренд светлина тела, поддржани од страна на нашите НАС Техника и Поддршка на Корисниците на Тимот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата