• Свеж
Моќ Метар, Логаритамски Тестирање Детектор -75~+15dBm Ниска Цена Не-Чувствителност за Конвертирање на Сигнал Ниво Во DB Форма

Моќ Метар, Логаритамски Тестирање Детектор -75~+15dBm Ниска Цена Не-Чувствителност за Конвертирање на Сигнал

DEN 799.20
Достапно е за нарачката

Стока

★【Намали Сигнал да Decibel】има фреквентен опсег од АКО, да UHF аудио.Погоден за голем број на апликации кои треба да се намалат сигналот да decibel противвредност. ★【Не-чувствителност】Одлична моќ не-чувствителност и температура стабилност. ★【Applicate Широко】Широко се користи за конвертирање на сигнал ниво во d B форма, радио антена моќност мерење, доби индикаторот за јачина на сигналот(RSSI), ниска цена радар и sonar процесирање на сигналот, мрежа и спектар, аналитичар (постигнување 120 d B), утврдување на сигнал ниво е толку ниско, како 20 Hz, multimeter вистински d B комуникација режим. ★【Обезбедување на квалитет】Ние само понуда на високо квалитетни производи!Ако имате било какви проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте го нашиот клиент сервис, ние ќе рефундирање на дека безусловно.Нашите напори се само за ваше задоволство!. ★【Карактеристики】Овој уред карактеристики ниска цена, со мали димензии, ниска потрошувачка на енергија, висока прецизност и висока стабилност, широк динамички опсег.Овој уред карактеристики ниска цена, со мали димензии, ниска потрошувачка на енергија, висока прецизност и висока стабилност, широк динамички опсег.Тоа има фреквентен опсег од АКО, да UHF аудио.Погоден за голем број на апликации кои треба да се намалат сигналот да decibel противвредност.Одлична моќ не-чувствителност и температура стабилност.Широко се користи за конвертирање на сигнал ниво во d B форма, радио антена моќност мерење, доби индикаторот за јачина на сигналот(RSSI), ниска цена радар и sonar процесирање на сигналот, мрежа и спектар, аналитичар (постигнување 120 d B), утврдување на сигнал ниво е толку ниско, како 20 Hz, multimeter вистински d B комуникација режим.

Особините

Model:
 AD8307 
Input power default range:
-75 ~ +15 dbm
Power supply voltage:
6 ~ 12 V@ < 10mA
Weight:
6 g / 0.2 oz(approx.)
Package list:
1 * Power Meter :

Најдобрите понуди во категоријата