• Свеж
Лесни Погодно Моќ Банка PCB, Стабилна Двојна USB Напојување Банка Модул, за Батерија

Лесни Погодно Моќ Банка PCB, Стабилна Двојна USB Напојување Банка Модул, за Батерија

DEN 888.00
Достапно е за нарачката

Стока

Може да поврзете еден литиум батерија или повеќе литиум батерии во паралела.Но следниве услови мора да бидат исполнети : капацитет≤20 W m Ah, 3-4.2 V напон.Излез оптоварување индикација : По поврзување на оптоварување, долго притиснете LED вклучите за да започне излез.Потоа екран ќе се покаже на зборот "НАДВОР" и излезен напон/тековни 5 V/1А или 5 V/2.1 А. Заштита функција : Интегрираат литиум батерија заштита коло за да се спречи overcharge, overdischarge и преоптоварување.Полнење индикација : LCD екранот ќе се прикаже зборот 'ВО' кога се полни.Поврзете на батеријата позитивен пол да Б+, поврзете се на батеријата негативниот пол на Б-.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата