• Свеж
Allegro Чешли 400 Берберот Чешел Косата Сечење Чешли Џеб Чешли Чешли за Коса Стилист Чешел Поставите Стил Чешел 6 Компјутери. (Портокал & Жолт)

Allegro Чешли 400 Берберот Чешел Косата Сечење Чешли Џеб Чешли Чешли за Коса Стилист Чешел Поставите Стил Чешел

DEN 165.36
Достапно е за нарачката

Стока

НАПРАВЕНИ ВО САД - со довербата и сигурноста на производ дизајниран и направен во САД.Совршено одговараше забите, за да се елиминира влечете, сплит завршува или гребење.Allegro Чешли 400 карактеристики широк заб чешел и парична казна заб чешел сите во еден чешел.ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ БЕРБЕРОТ ЧЕШЕЛ ГОЛЕМИНА - Со димензии од : 7 x 1 x 0.19 го прави совршена големина чешли за жени и чешли за мажи.Професионални чешли за берберот.Сечење на косата чешли професионалци одобрени, бидејќи е професионална категоризирани чешли. 6 чешли по ред.Направен во САД.ДОЛГОТРАЈНИ МАТЕРИЈАЛ Направен од нитрилна гума за издржливост. 100% професионален оцени за комбинирање на соодветна цврстина и флексибилност.Класичен коса стилист чешел.Овие џеб чешли се користат ширум светот во индустријата и се совршени за коса парчиња дома и берберот продавници и коса салон.DISINFECTABLE ЧЕШЛИ ЌЕ НЕ ABSORBE И БОЈА НЕМА да ИСЧЕЗНАТ ВО BARBICIDE - Овие коса за сечење чешли 400 од Allegro Чешли нема да ги апсорбира стерилизирање решенија, perms, климатизери, шампони, масло, вода, итн.Овие чешли може да се користи за мокра и сува коса парчиња и во многу косата ситуации.Бои во чешел НЕМА да исчезнат во дезинфектанти кои и на други течности.ГОЛЕМА БЕРБЕРОТ ЧЕШЛИ И КОСА СТИЛИСТ ЧЕШЛИ - Allegro Чешли #400 сите намена чешли се користат од страна на професионалци во barbers продавници и салони за коса и дома целиот свет.Можете да ги користите овие чешли во секој косата и коса за сечење техники, како што се : clipper-over-чешел и косата-over-чешел, дели, косата меша и повеќе.Allegro Чешли 400 сет на чешли со вкупно 6 коса чешли.Откако еден од овие чешли е како да има два чешли во еден, бидејќи тие карактеристика широк заб чешел за една половина и парична казна заб чешел од друга половина.Берберот чешел и styler чешел.Allegro Чешли 400 се дизајнирани со селективен коса професионалци во предвид и да се направени исклучиво за многу коса стил и потреби.Направени од нитрилна гума. 100% професионален квалитет за комбинирање на соодветна цврстина и флексибилност и тие ќе не сопирачки, бидејќи тие не се изработени од пластика.Совршен за сите видови на коса, како што се : кадрава коса, тенка коса, густа коса, коса момче, природна коса и лажни на косата и повеќе.Исто така, секој може да се користат на нив, овие чешли се големи чешли за жена, чешли за мажите, тенка коса, густа коса, кадрава коса и права коса.Заоблени заби чешли, може да биде влажно или суво sterilized.Со совршено одговараше забите, за да се елиминира влечете, сплит завршува или гребење вашиот скалп.Овие чешел за жените се погодни за сите типови на коса, тие се совршен мажите коса чешли.Професионалци одобрени.Совршен за патување чешли, бидејќи тие се со мала тежина и само 7 инчи долго.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата