• Свеж
MILWARD Прави Игли за Шиење Компактен, Појачани Калено Челик, Сребро, 26mm, 25g

MILWARD Прави Игли за Шиење Компактен, Појачани Калено Челик, Сребро, 26mm, 25g

DEN 94.80
Достапно е за нарачката

Стока

Поени за MILWARD игли за шиење се тенки и многу остри и полни игла е јасно од burrs или грешки што значи тие слајд совршено се помеѓу слоевите од ткаенина со леснотија и удобност.Овие челични игли, не се само одличен за шиење, но исто така и за други хоби и активности како тие, исто така, работат брилијантно со хартија или природни материјали како кожа.Овие игли за шиење се направени од високо квалитетни тешко и зацврстен челик и се покриени со слој посебно дизајнирани за да се спречи rusting.Мали челик глава на овие права прави игли за шиење и притискање на процесот многу simplier и побрзо, се повеќе не има за да отидете на пареа железо околу големи, крупни pin глави.Иглички доаѓаат спакувани во рака круг компактен фитинг совршено во вашиот шиење лента со алатки.Појачани и зацврстен челик.Картонска кутија во блистер пакување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата