• Свеж
Рачни Видео Камера Стабилизатор,Видео Steadycam Поддршка за dslr фото SLR DV Дигитална Камера за видео камера до 2.1 lbs

Рачни Видео Камера Стабилизатор,Видео Steadycam Поддршка за dslr фото SLR DV Дигитална Камера за видео камера

DEN 489.36
Достапно е за нарачката

Стока

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Превозот : Брод во рок од НАС.Обично се потребни за 4-7 дена.Материјал : Алуминиум, Гума.Нејзините алуминиум легура изградба обезбедува и цврсти и издржливи се изгради квалитет за долгорочната сигурност.Професионална Постојан Видео Стабилизатор е дизајниран за употреба со camcorders, DSLRs, HD DSLRs, итн.Тоа обезбедува одлична стабилност и го намалува камера вибрации за време на снимање на видео, и јасно видеа.Тоа исто така има rubberized, не се лизга на монтирање на површината, така вашата камера придава безбедно; и пена покриени со рака зафат за удобно снимање.Мода и Креативни.Тоа е многу корисен додаток за вас, за вашите пријатели и за вашето семејство, исто така, може да биде даден како специјален подарок.Спецификација : Материјал : Алуминиум, Гума Главната Боја : Црна и Црвена Димензии : Прибл 7.0*2.0*12.7 инч(L*W*H) се Справи со големина : Прибл 1.2*1.2*7.0 инч(L*W*H) Дијаметар на зафат : 3.2 cm/1.2 инчен Капацитет : 2.1 lbs(0.95 kg) Поддршка : Дигитални камери и Camcorders до 2.1 lbs Компатибилен Бренд : за dslr фото Камера за видео камера DSLRs може да се користи на Постојан Видео Стабилизатор со светлина леќи Гаранција : 1 Година Удобност зафат се справи со Дух ниво и палецот стабилизатор Полиран хром контра-тежина Супер gimbals за мазна, точни движење на Пакетот вклучува : 1 x Рачни Видео Стабилизатор.

Особините

Material:
Aluminum, Rubber
Main Color:
Black and Red
Dimensions:
Approx 7.0*2.0*12.7inch(L*W*H)
Handle size:
Approx 1.2*1.2*7.0inch(L*W*H)
Diameter of grip:
3.2cm/1.2inch
Load Capacity:
2.1lbs(0.95kg)
Support:
Digital cameras and Camcorders up to 2.1 lbs
Compatible Brand:
for DSLR Camera, for Camcorder
DSLRs can be used on the Steady Video Stabilizer with light lenses :
Warranty:
1 Year
Comfort grip handle :
Spirit level and thumb stabilizer :
Polished chrome counter-weight :
Super gimbals for smooth, accurate motion :
Package includes:
1 x Handheld Video Stabilizer :

Најдобрите понуди во категоријата