• Свеж
LIHI Боја Лабораторија 2019 Пролет 22PCS ЛЕПЛИВОСТА Помине Уметност Трансфер Decals Налепница Солидна Боја Серија DIY лак Ленти ,Ноктите Обвива, Реално лак applique за Нокти, Свад

LIHI Боја Лабораторија 2019 Пролет 22PCS ЛЕПЛИВОСТА Помине Уметност Трансфер Decals Налепница Солидна Боја Серија

DEN 167.76
Достапно е за нарачката

Стока

Повеќе големина : 10 decals * 2 листови(и 2 дополнителни пробен период примероци), со различни големини на страна обезбедува совршено се вклопуваат за декорација на вашите нокти, погоден за сите помине должина, може да се примени 2-4 пати.Висока прецизност помине уметност : изработени од 100% вистински лак, а не пластичен материјал, водоотпорен, професионален маникир резултат на тоа, помине уметност без досадни лажни нокти, тоа е најновиот начин да се accessorize ги прстите .Безбедно да се користи : нема хаос, без мирис, нетоксичен, не надразнување, не го уништи или дамка ноктите, лепило растенијата латекс да трае и до 14 дена или повеќе со topcoat.Мазна апликација : Лесно да се однесуваат и да ги отстраните, нула време на сушење, не само за професионална употреба, туку се салон квалитетни резултати во 5 минути право дома.Забавувајте се за Секоја Прилика : како што роденден партии, игра датуми, девојки ноќ надвор, bachelorette партии, и повеќе .тоа е многу лесен, можете да го носат на вашиот патување во секое време;.Лесно да се применуваат : Овие се 2020 најновите дизајн за нокти полски ленти дека може да се носат.Тие се генерички и сосема нов.Сите се спакувани и запечатени.Во секој пакет, ние исто така имаат дополнителни 2 парчиња пробен примерок вреќа за да ги вежбате пред да се применува на сите.Тие се направени од 100% лак, ноктите уметност резултат на тоа е исто како ноктите салон Долготрајни : Секој ноктите заврши е спакуван со УВ заштитна фолија за да се зачува на ноктите боја и дизајн.Можете да ја прекинеме ноктите обвива што сакате да ја користите и зачувување на остатокот за подоцна.Ноктите Печ може да трае и до 14 дена или повеќе од вашите нокти.Можете исто така да ги применуваат на прстите Не-Токсични и 100% Вегетаријанска : Нашата лак лента обвива функција само како лак, бидејќи тие се направени од 100% вистински лак , но без опасни хемикалии кои се наоѓаат во некои помине лакови.Тие се не-токсични и 5-Free, што значи дека тие не се формалдехид, dibutyl phthalate, toluene, camphor или формалдехид смола.ВНИМАНИЕТО : 1.Бидете сигурни да се мијат рацете пред да аплицираат особено се избегне од страна крем или масло која ќе го направи лак ленти не е лесно да се примени 2.Бидете сигурни да одберете лак лента една големина помала од вашите нокти ширина за најдобри естетика, отстранување на транспарентен филм пред примена 3.Нежно притиснете на ноктите decals по примена на целосно екструдиран воздух и никогаш не се водат на налепници; 4.За да го користите нокти датотека ,pls бидете сигурни вертикално датотека која е 90 степени на вашите нокти и насока само од врвот до дното 5.Подобро да имате еден транспарентен горниот слој за заштита на лак ленти и да ги направи да носат повеќе време на вашите нокти 6.Да се Отстрани : Само натопи ги рацете во топла вода за неколку минути да се направи нокти налепници мека и потоа нежно кора off.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата