• Свеж
3m Micropore Хируршки Лента 1/2 x 10 Метри со Фармацевт (Пакување од 3)

3m Micropore Хируршки Лента 1/2 x 10 Метри со Фармацевт (Пакување од 3)

DEN 119.28
Достапно е за нарачката

Стока

Латекс-слободни и противалергиски за чувствителни на пациентите.Високо дише за одржување на интегритетот на кожата.Има и на влажна кожа за безбедно сместување.Економичен, за општа намена, дише хируршки лента.Со Фармацевт.Пакување од 3 Ролни.На латекс-бесплатно, противалергиски хартиена лента, која е нежна за кожата, а сепак се придржува добро и остава минимална лепило остатоци по отстранување.Економичен, за општа намена, дише хируршки лента.Micropore лента е одличен за да се повторуваат апликации на чувствителна кожа, кревка кожата и постарите лица.Тоа е достапна во диспензерот пакет за лесно солза и погодност.Придобивки : Нежно да го skin Latex-слободни и противалергиски за чувствителни patients Highly дише за да ја одржи кожата integrity Holds и на влажна кожа за безбедно сместување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата