• Свеж
NTE Електроника R51-1D70-12Ф Серија R51 Автомобилската Реле, Прирабница Планината, SPST-НЕМА Контакт Аранжман, 0.250 Брзо се Поврзете Терминал, 1.6 W Моќ, 70 Засилувач, 12VDC

NTE Електроника R51-1D70-12Ф Серија R51 Автомобилската Реле, Прирабница Планината, SPST-НЕМА Контакт Аранжман,

DEN 151.92
Достапно е за нарачката

Стока

0.250" (6.35 mm) Брзо се Поврзете Терминали.Индустриски Стандард Pinout.SPST & SPDT Верзии.Стандардна Верзија е IP54 Прашина и Поздравниот Заштитени.Целосна Функција Релеи кои нудат "на Едно Решение" за ваша Моќ за Систем за Управување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата