• Свеж
Преносни Електромагнетна Радијација Детектор На Електричното Поле Тестер Emf Метар

Преносни Електромагнетна Радијација Детектор На Електричното Поле Тестер Emf Метар

DEN 959.76
Достапно е за нарачката

Стока

Со помош на голем LCD екран, вредноста може да биде јасно прикажана на екранот, што е полесно за вас да го прочитате и да ви даде подобро искуство.Овој детектор може да се открие електричното и магнетното поле на зрачење за вас во исто време, и можете да добиете две важни вредности во еден тест.Звучни и светлосни двојна аларм функција, кога на тестот вредност ја надминува безбедно вредност, таа автоматски ќе аларм.Податоци држи функција : кратко притиснете го копчето за "Вклучување/ЗАДРЖЕТЕ" копче, на читање е заклучен, екранот ја прикажува [ЗАДРЖЕТЕ] иконата, притиснете повторно за да продолжи нормално мерење, на [ЗАДРЖЕТЕ] икона не се прикажува.Мали димензии, лесна за носење, лесно за употреба со една рака, и го носат секаде каде што сакате да ја користите.Радиолошка евалуација функција, која може да покаже дали тековниот зрачење вредност е на безбедно ниво.Тековната магнетно поле статус е три-боја на светлина : , alarm, и јон.Ако електричното поле на податоци е во безбедна држава, на екранот ќе ве предупредам во црвено. 1. Со помош на голем LCD екран, вредноста може да биде јасно прикажана на екранот, што е полесно за вас да го прочитате и да ви даде подобро искуство.2. Овој детектор може да се открие електричното и магнетното поле на зрачење за вас во исто време, и можете да добиете две важни вредности во еден тест.Звучни и светлосни двојна аларм функција, кога на тестот вредност ја надминува безбедно вредност, таа автоматски ќе аларм.3. Податоци држи функција : кратко притиснете го копчето за ""за вклучување/ЗАДРЖЕТЕ"" копчето, читање се заклучени, екранот се прикажува [ЗАДРЖЕТЕ] икона, притиснете повторно за да продолжи нормално мерење, на [ЗАДРЖЕТЕ] икона не се прикажува.4. Мали димензии, лесна за носење, лесно за употреба со една рака, и го носат секаде каде што сакате да ја користите.5. Радиолошка евалуација функција, која може да покаже дали тековниот зрачење вредност е на безбедно ниво.Тековната магнетно поле статус е три-боја на светлина : , alarm, и јон.Ако електричното поле на податоци е во безбедна држава, на екранот ќе ве предупредам во црвено.6. Широк спектар на апликации : тестер може да се користи за електромагнетна радијација мониторинг во куќи и станови, канцеларии, отворено и inrial сајтови, електромагнетна радијација тестирање на мобилните телефони, компјутери, Телевизори, refrigeors и високонапонски кабли, и зрачење ion производ тестирање. , -зрачење, филм и други -зрачење ефекти.Карактеристики : Материјал : ABSElectric поле : 1 V/m Magnetic поле : 0.01 u T / 0.1 mg Electric поле : 1-1999 V/m Magnetic поле : 0.01-99.99 u T / 0.1-999.9 m GAlarm електрично поле : 40 V/m Magnetic поле : 0.4 u T/4m GMeasurement пропусниот опсег : 5 Hz-3500 MHz Sampling време : околу 0.4 s Overload индикација : LCD мерен опсег maximum Working tempeure : 0-50 ℃Влажност : Релативната влажност е помал од 80%Работен напон : 4.5 VBattery : 3 * AAA батерии (не се вклучени)Големина : 130 * 64 * 27.5 mm Package се Вклучени : 1pc* тестер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата