• Свеж
Ноктите Печат Образец за Полнење TOEDO 4PCS Помине Печат Плоча 1PCS Силикони Stamper Ноктите Со Scraper DIY Помине Уметност Алатки (Јасно+4PCS)

Ноктите Печат Образец за Полнење TOEDO 4PCS Помине Печат Плоча 1PCS Силикони Stamper Ноктите Со Scraper DIY

DEN 143.76
Достапно е за нарачката

Стока

Совршен DIY Пакување : Ноктите плочи печат сет вклучува 4 помине печат шаблони, 1 печат мувла, и 1 scraper.Ноктите декорација силиконски калапи за полнење, погодна за жени, деца, девојки.Погоден за нокти салон употреба или дома, DIY употреба.Високо-квалитетни Материјали : 4 PCS Помине уметност печат е направен од нерѓосувачки челик, тоа не е лесно да се скрши, виткајте, може да се користи, гравирање ефект е подлабоко и повеќе прецизни, со втиснување ефект е подобро, да ги задоволат вашите различни помине уметност декорација потреби.DIY Тема : Ноктите печат плоча поставете ги има сите видови на цвеќе, убави девојки, мир doves, пеперутки, модерен и симпатична модели, кои може да ве задоволи во денот на Благодарноста, ноќта на Вештерките, Божиќ DIY дизајн на соодветни обрасци за да креирате и своја убавина.Девојка Омилени : Ноктите Плочи Печат Поставите не е само фаворит за почетници во ноктите уметност, но, исто така, мора да се за нокти салони, ноктите салони, и ноктите уметници.Тоа е, исто така, е исклучителна дарба за девојки родендени, девојки и сопруги.Интимни Дизајн : Желе Јасно Помине Stampers е транспарентен, јасно може да се види на моделот што го сакате, и тоа исто така ви овозможува лесно и флексибилно да ги собереш на модел од табла.Секој сет на ноктите печат има сина филм за да спречите прашината од запишување.Дизајн ви овозможува да заштедите време, дури и повеќе.Функција : 1.Ноктите дефиниција е направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик, со исклучителна резба изработка, стабилна и durable2.Постојат многу избори на симпатична и модерен помине дизајни.Идеална за правење на цвет и пеперутка помине designs3.Многу погодна за нокти салони и ноктите љубители Спецификација : Пакетот вклучува : 4*Помине печат plate1*Силикони stamper nails1*Scraper Size : 6*6*0.1 CMWeight : 20g/Лист Инструкции : 1. Се чисти вашиот nails2. Отстранете ја заштитната фолија на ноктите plate3. Се применуваат врежана лак на саканиот pattern4. Користете шпатула за да се отстрани вишокот лак на 45º агол, и stamper зема дизајнот со тркалање motion5. Користете возен движење за печатење на модели на nails6. Применуваат запечатување слој, моделот ефект ќе биде повеќе Информации : 1. Поради различен квалитет на ноктите полирање, некои ноктите полирање не се погодни за imprinting, ве молиме да се избере соодветна помине polish2. Ноктите Печат Образец треба да биде раскинат исклучите сина филмот пред да може да се used3. Ако не можете да користите транспарентни печат, можете да се обидете неколку пати, или не можете да ја користите затоа што на вашиот лак.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата