• Свеж
Turbojavelin 700 грама, Обука Javelin

Turbojavelin 700 грама, Обука Javelin

DEN 695.76
Достапно е за нарачката

Стока

Тежина 700 грам, 72" Должина.Лесен за транспорт, може да се користи во затворени простории и на отворено.Се отпорни и убаво дизајнирана.Нашите производи се направени од специјални медицински одделение Полиетиленски тело и дека има супер меки еластомер носот сигурност и издржливост.Тие можат да бидат фрлени во затворени простории или на отворено.Сите noses се не-означување за училишта ѕидови и подови.TURBOJAV Е НАПРАВЕН ВО САД!Напојува со Том Petranoff.Том е поранешен носител на светски рекорд (99.72 m) во javelin фрли, сопственик на Фрлање Зона Атлетика, и пронаоѓач на Turbojav.Додека Том е спортски позадина е добро документирани.Тој е три-време Olympian, одржа два светски рекорди и е рангиран во топ 10 светската вта за javelin 17 директно години како елитен спортист.TURBOJAVS се револуционизира атлетика и спорт образование со 100% досие за безбедност и напредок.Тоа е исто така се идеални за повеќе напредни спортист да се користи како обука за спроведување да се подобри нивната точност и техника.Таа има мека нос, кој го подобрува безбедноста функција и им овозможува тоа да биде, исто така, фрлени во затворен простор.Тоа е добра алатка за да се подобри фрлање механика за бејзбол да фудбал, како што учи техника и ја подобрува вештини и точност.На Turbo Jav е младите фрлање javelin спроведување наменета за атлетика програми за сите способности.Тие исто така развиваат правилна техника за фрлање на многу спортови, како безбол, фудбал, крикет, итн.На Turbo Jav учи на основните основи и механика поврзани со било фрлање движење.На Turbo Jav МИНИ JAVELIN првично беше наменета за да се научи почетник javelin throwers исто фрлање основите на безбедно и забавно средина.Тоа е исто така се идеални за повеќе напредни спортист да се користи како обука за спроведување да се подобри нивната точност и техника.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата